Freelance çalışmak için 7 neden

Freelance çalışmak için 7 neden

Freelance çalışmak için 7 neden

Dünyanın her hangi bir yerinden bağımsız bir şekilde çalışmak hepimizin aklından geçmiştir.Eğer hala bu fikir aklınızdaysa,işte size freelance çalışmak için 7 neden.

1.Yatırımınız yetenekleriniz

Eğer bir uzmanlık alanınız varsa,yatırım gerektirmeden bağımsız bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz.Kendi yeteneklerinzi kullanıp ek kazanç elde edebilirsiniz.

2.Aynı anda farklı çalışmalar yapabilmek

Günümüzde oluşan global ekonomik krizden kimler etkilenmez?Tek bir işe odaklanmış şahıslar mı yoksa aynı anda 3-5 farklı işi yapabilenler mi? Evet eğer freelance olmaya karar verdiyseniz,freelance çalışanların hedefi aynı anda birden çok işi yapabilmek ve sürekli endilerini farklı alanlarda geliştirmektir.

3.Özgürlük

Freelance çalışanlar genelde her hangi bir anlaşma bağlı olmadan çalışırlar ve bu çalışma tarzı onlara bu alanda özgürlük verir.Eğer yaptıkları işten hoşnut değilseler,kendilerine daha iyi bir iş bulma olasılıkları her zaman vardır.

4.Evden Çalışmak

Evden çalışarak,eve ek kazanç getirmek isteyenlerin sayısı oldukça fazladır.İşte freelance çalışma biçimi,evden çalışmak isteyenlerin seçeceği en iyi çalışma biçimidir.Evinizin köşesinde kendinize iyi bir ofis yaratarak,çalışmaya başlayabilirsiniz.

5.Kendini Geliştirmek ve alanında uzman olmak

Eğer çok çalışıyor ve işinizi seviyorsanız,bu çalışma tarzı,sizlere ek kazanç sağlayabilir ve bunun yanında sizleri alanınızda bir uzman yapabilir.Kendinize farklı alanlar seçebilirsiniz,örneğin Web tasarımcıSeo uzmanılogo tasarımcıyazarseslendirme  sanatcısı olabilir ver sınır tanımadan bu yolda ilerleyebilirsiniz.

6.Tatil

istediğiniz başarıya ulaştıysanız,keyfinize göre tatil yapmak artık sizin elnizde,size emir veren bir patronunuz,sabahın erken saatlerinde açacağınız bir dükkanınız yok artık.

7.Özgürce çalışmak için farklı alanlar seçebilirsiniz

İster yazılım uzmanı,ister web tasarımcı ister yazar olmak artık sizin elinizde,freelance çalışma biçiminin verdiği özgürlükle sınırlarınızı genişletecek,kendinize farklı seçeceksiniz.

Sounuç:

Freelance çalışırken,aklınızdan disiplin kelimesini kesinlikle çıkarmayın,eğer yapılacak bir iş ve verilmiş bir söz varsa,bunu zamanında bitirmeye özen gösterin.