Freelance Dünyasına Hoşgeldin - Basında Biz

Freelance Dünyasına Hoşgeldin - Basında Biz

Freelance Dünyası

Nedir bu freelance? neden bu kadar popüler oldu? Yoksa sizde mi?

Teknoloji geliştikce artık yeniliklere alışır olduk,Freelance web tasarımcı,freelance seo uzmanı,freelance grafiker,freelance fotoğrafcı,freelance çevirmen ve dahası aldı başını gitti.Halbuki önceden böyle şeyler yoktu,tek bir daktilo ve kağıt bazende sadece bir kalem! Artık bir çok iş internetten halledilebilir oldu hatta ve hatta,mağazaların bile online olduğu günümüzde,freelance kelimesini anlamı oldukca popüler hale geldi.

Bağımsız çalışan uzmanlar

Artık siz de işlerinizi online  yaptırabilirsiniz!,iyi bir logo yaptırmak yada kaliteli ürün fotoğrafları çektirmek istiyorsunuz!Fakat bu işleri ucuza yapacak,yapacak kişinin özgeçmişine bakacak,paranızın güvende olduğu bir yer arıyorsunuz!İşte burada freelance sitelerin yani bağımsız çalışanların buluştuğu online hizmet siteleri akla geliyor.Rekabetin olduğu bu hizmet platformlarında,online işci bulmak ve istenilen işi ucuza yaptırmak artık daha kolay.

Evinizden Çalışarak kazanın

Evinizden çalışarak kazanç sağlamak günümüzde mümkün hale geldi,internetin sağladığı kolaylık ve teknolojinin hızla ilerlemesi,insanların extra kazanç sağlamalarına olumlu etkileri oldu.Örneğin yazı yazmayı çok seviyorsunuz ve bu sizin vazgeçilmez tutkunuz,peki bu tutkuyu kazanca çevirebileceğiniz hiç aklınıza geldi mi? Online makale yazarak ek gelir elde etmek artık mümkün,internet üzerinde binlerce site mevcut ve bir çok site,günlük blog yazıları,haberler,teknoloji,moda içerikli yazılara ihtiyaç duymakta.

Tek Yapmanız Doğru İşverene Ulaşmak

Freelance siteler üzerinden yeteneklerinizi içeren ilanlar verebilirsiniz,Örneğin 500 kelimelik moda içerikli makale yazabileceğinizi yada hangi konuda daha çok bilgi sahibiyseniz,o konu ile ilgili ilanlar vermeniz,size doğru işverenlerin ulaşmasına olanak sağlayacaktır.

Yeteneklerinizi Geliştirin

Tek bir konuda uzman olmak sizin açınızdan iyi olsada,freelance çalışanlar için bu böyle olmayabilir.Eğer serbest çalışan biriyseniz,kendinizi farklı alanlarda geliştirebilir,kazancınıza ek kazanç katabilirsiniz.Hem yazı yazabilir,hemde çeviri yapabilir yada logo tasarımı yapabilirsiniz.

Farklı Olun

Diğer çalışanlardan farkınız olsun,yaptığınız işi kaliteli ve zamanında teslim etmek,müşterilerinizin size olan güvenini arttıracak ve kazancınızı olumlu yönde etkileyecektir.Online başarının sırrı,müşterilerinize gereken güveni verebilmektir.