Freelance İş bulmak için en iyi fikirler

Freelance İş bulmak için en iyi fikirler

Freelance İş bulmak için en iyi fikirler

Şayet doğru zamanda doğru yere bakmayı bilirseniz,bulabileceğiniz onlarca freelance iş sizleri bekliyor.İşte sizlere bu konuda yardımcı olacak 9 harika fikir.Fakat bu fikirlerden bahsetmeden önce,bilmeniz gereken bir kaç önerimiz olacak.

Kendi Websitenizi Kurun/Portföy Oluşturun

Kendinizi tanıtan bir websitenizin olması ve sitenizde daha önce yaptığınız işlere yer vermeniz,sizinle çalışmak isteyen müşterilerin,sizi tanımasına olanak sağlayacaktır.Basit bir websitesi bile bu iş için yeterlidir.

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın

Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+, Pinterest gibi sosyal medya siteleri üzerinden kendinizi tanıtan profiller oluşturun.Bu profillere bakan ziyaretçiler,sizin freelance çalışan olduğunuzu kolayca anlarlar.

Freelance Siteleri Kullanın

Kendinize oluşturacağınız bir hesap üzerinden,hizmetlerinizi hem görsel hemde yazılı olarak kolayca tanıtabilirsiniz.Hizmetlerinize resimler,videolar ekliyerek,alıcılara daha hızlı bir şekilde mesajınızı iletebilirsiniz.

Müşterilerinize Değer Verin

Dürüstlük herşeyin başında gelir,eğer güvenilir bir müşteri portöyüne ulaştıysanız,bu durumu korumaya özen gösterin. Müşterilerinizle İletişim Halinde Olun Müşteri memnuniyeti herşeyin başında gelir,kaliteli iletilşim kurmanız,müşterilerinizin isteklerini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.Çalışmalarınıza başlamadan önce,müşterinizin istekleriniz belge halinde isteyin.Bu durum,ilerde bir iş için daha fazla çalışılmasını önleyecektir.

Kendinizi Geliştirin

Freelance çalışma biçimi yakın gelecekte de popülerliğini koruyacak,bu sistem her geçen gün kendini yenileyeceği gibi sizlerde kendinizi yenilemelisiniz.