Freelance iş bulmanın en iyi 5 yolu

Freelance iş bulmanın en iyi 5 yolu

Freelance iş bulmanın en iyi 5 yolu

Freelance iş alabilmek için yapılacaklar

Şayet doğru zamanda doğru yere bakmayı bilirseniz,bulabileceğiniz onlarca freelance iş sizleri bekliyor.İşte sizlere bu konuda yardımcı olacak 9 harika fikir.Fakat bu fikirlerden bahsetmeden önce,bilmeniz gereken bir kaç önerimiz olacak. Kendi Websitenizi Kurun/Portföy Oluşturun Kendinizi tanıtan bir websitenizin olması ve sitenizde daha önce yaptığınız işlere yer vermeniz,sizinle çalışmak isteyen müşterilerin,sizi tanımasına olanak sağlayacaktır.Basit bir websitesi bile bu iş için yeterlidir.

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın

Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+, Pinterest gibi sosyal medya siteleri üzerinden kendinizi tanıtan profiller oluşturun.Bu profillere bakan ziyaretçiler,sizin freelance çalışan olduğunuzu kolayca anlarlar.

Freelance Sitelerin Gücünü Kullanın

Kendinize oluşturacağınız bir hesap üzerinden,hizmetlerinizi hem görsel hemde yazılı olarak kolayca tanıtabilirsiniz.Hizmetlerinize resimler,videolar ekliyerek,alıcılara daha hızlı bir şekilde mesajınızı iletebilirsiniz.

Müşterilerinize Değer Verin

Dürüstlük herşeyin başında gelir,eğer güvenilir bir müşteri portöyüne ulaştıysanız,bu durumu korumaya özen gösterin. Müşterilerinizle İletişim Halinde Olun Müşteri memnuniyeti herşeyin başında gelir.

Başarıya giden yol

Freelance çalışan olarak başarılı olmanın sırrı freelance çalışmayı tam zamanlı ve ciddi bir iş olarak görmenizdir. Freelance şirketinizin patronu siz olacaksınız ve her şeyden sorumlu olan kişi sizsiniz.