Freelance projeleriniz için öneriler

Freelance projeleriniz için öneriler

Freelance hizmet almak:

Evet yapılacak bir işiniz var ve bir freelancer arayışı içersindesiniz,projelerini tamamlamak için bir çok kişi zaten bu yolu izliyor.Freelance çalışanlar genelde kendilrine yeni müşteri potansiyeli oluşturmak için yoğun çalışırlar.Eğer daha önce bir uzman ile çalışmadıysanız,doğru uzmanı veya hizmeti seçmekte zorlanabilirsiniz.

Hangi hizmeti alacağınıza iyi karar verin:

Doğru hizmeti alabilmek için bir yol haritası şart.Proje detaylarınızı iyi belirlemeniz ve bir liste yapmanız,projenizin daha kolay anlaşılabilmesine olanak sağlayacaktır

Bütçe:

Projeniz için ne kadar bir bütçe ayırdınız?Her ürünün bir fiyatı ve kalitesi vardır,doğal olarak birileri mutlaka işinizi ucuza yapmak isteyecektir fakat ucuza yapılan bir iş,sizin isteklerinizi karşılayacak mı...

Zaman:

Projeniz için bir teslimat tarihi belirleyin ve bunu uzmana bildirin.

Uzman Seçimi:

Projeniz için doğru hizmet veya uzmanı seçerken,uzmanın daha önce yaptığı işlere bir göz atmanızda yarar vardır veya kullanıcıların uzman hakkında yaptığı yorumlar da size bu yolsa ışık tutacaktır.

Ödeme:

İşinizi teslim almadan,ödeme yapmamanızda yarar var,şayet peşin ödenmiş proje,sizin istediğiniz proje olmayabilir.

İletişim:

Bir uzmanla çalışırken,onunla iletişim halinde olmanız sizin yararınıza olacaktır,örneğin yapılan bir projede,beğenmediğiniz bir kısım olursa,bunu uzmana önceden bildirme şansınız olur.Bunun yanında bir uzmanla çalışmaya başlamadan önce,tüm isteklerinizi önceden belirtmeniz,ileride doğacak anlaşmazlıkların önüne geçecektir. Freelance Hizmet İlanları: