Freelance Web Tasarım Hizmeti

Freelance Web Tasarım Hizmeti

Freelance Web Tasarım Hizmetleri

Freelance web tasarım nedir?

Kısaca tanımlamak gerekirse; tasarımın yazılıma dönüştürülme işlemine web tasarım denir. Herhangi bir şirkete veya kuruluşa bağlı olmadan ve web tasarım yapan firmalara oranla çok daha uygun rakamlarla sunulan hizmete ise Freelance web tasarım hizmeti denir. Freelance web tasarım hizmeti sunan kişiler genellikle kendi evlerinden hizmet verirler. Dolayısıyla mecburi giderleri en aza iner. Daha az giderleri olduğu için fiyatları da diğer web tasarım hizmeti sunan firma veya kurumlara nazaran çok daha ekonomiktir. Freelance uzmanlar, web tasarımı için birbirlerinden farklı fiyatlar verebilir. Uzmanlar, yapacağı işin içeriğine, uzmanın deneyimine ve yaptığın işin kalitesine göre fiyatlarını belirler.

Freelance web tasarım nasıl yapılır?

Kaliteli bir web tasarımı için belirli anahatlar üzerinden çalışılmalıdır. İlk olarak web sitenizin düzenini belirlemelisiniz. Kullanıcılar siteye girdikleri zaman siteyi kolay kullanabilmeli ve istediği bilgilere en kolay şekilde ulaşabilmelidir. Siteye bütün olarak bakıldığında da göz yormayacak ve kafa karıştırmayacak şekilde düzenlenmelidir. Düzenlenmeler tamamlandıktan sonra diğer önemli unsur ise sitede kullanılacak renklere karar vermektir. Web sitesi tasarlanan firma veya kuruluşun kullanmak zorunda olduğu renkler olabilir veya müşterinin özel bir renk seçimi olabilir. Bu durumda bu renkleri siteye en iyi şekilde uygulamak tasarımcının en önemli görevlerindendir. Renk seçimi web tasarımı için oldukça önemli bir konudur. Çünkü web sitesinin renkleri kullanıcılar üzerinde çok etkilidir. Çok karışık renklerden ve koyu arka fonlardan her zaman için kaçınmak gerekir. Düzen ve renk seçiminden sonra 3. anahat grafiklerdir. Web tasarım için logo, fotoğraf, grafikler, clipart veya çeşitli simgeler kullanılabilir. Web sayfasında aşırı grafik kullanmak hem kullanıcının kafasını karıştırır hem de sitenin açılma hızını düşürebilir. Bu nedenle web tasarımı yapılırken ihtiyaç olduğu ve gerektiği kadar grafik kullanmalıyız. Kullanılan grafikler web sayfasına uygun şekilde konumlandırılmalı ve mutlaka web sayfasının içeriği ile alakadar olmalıdır. Grafik konumlandırmaların ardından fontların tasarlanması yapılmalıdır. Hangi yazı karakterini kullanmak isterseniz seçebilirsiniz. Fakat bazı web tarayıcıları web güvenli yazı tipleri olarak adlandırılan yazı fontları görüntüleyebilir. Bu nedenle web güvenli yazı tipleri fontlarını kullanmanızı öneririz. Fontların seçimi yapıldıktan sonraki aşama ise; içeriktir. İçerikler özgün ve merak uyandırıcı olmalıdır. Sitenizin ziyaretçi trafiği sitenizde kullanıcıya sunacağınız içeriğe göre artacaktır. İçerikler kullanıcıların sitede vakit geçirmesini sağlayacak şekilde etkili ve bilgi verici olmalıdır. İçeriklerde yaptığınız işler ile ilgili anahtar kelimeler kullanmaya dikkat etmeniz arama motorları içinde etkili olur. Kullanıcıyı sıkmayacak uzunlukta, özgün ve anahtar kelimeler kullanılarak hazırlanan bir içerik sitenize uzun yıllar boyunca yeni ziyaretçiler getirebilir.

Freelance web tasarım uzmanlarına nasıl ulaşılır?

Sizlerde freelance web tasarımı yaptırmak isterseniz, www.sanalisci.com da en ekonomik fiyatlarla hizmet sunan web tasarımcılarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Freelance web tasarım uzmanlarımız en son trendlere uygun modern ve etkileyici tasarımları ile yaptığınız işin içeriğine en uygun tasarımları sizlere sunacaktır.