Freelancer Çalışma Stratejisi

Freelancer Çalışma Stratejisi

Freelancer çalışmak

Freelancer olarak kazanç sağlamak kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Belki sizin amacınız full time çalışmak yada diğer işinizin yanında extra bir iş yapmak.Her ikisininde amacı aynı kazanç sağlamak! Fakat belkide şu an para kaybediyor olabilirsiniz. Neden mi?

Çok iş almak ve az zaman harcamak: <!-- sanal --> Verdiğiniz hizmetin fiyatı düşük olunca kendinize onlarca müşteri bulabilirsiniz. Öyle değil mi? Fakat çok ucuza onlarca iş yapacağınıza sadece 1 veya 2 çalışarak tek bir projeden bu parayı kazanmanız mümkün olabilir. Onlarca müşteri ile aynı anda çalıştığınızda her birine ayrı ayrı zaman vermek zorundasınız ve sonu gelmeyen cevaplar...

Kaliteli hizmet ve sabit fiyat: Bir çok freelancer çalışan genelde çok düşük teklifler alır yada bu tür işlerde çalışır. Fakat yeteneğinize göre fiyat çizginizi belirlemeniz ve o fiyattan ödün vermemeniz sizin yararınıza olacaktır. Asla Müşterilerinizle konuşmaktan çekinmeyin ve onlara her zaman talep ettiğiniz ücreti söyleyin. Eğer onlar bu fiyatı kabul etmezseler önünüze bakın ve devam edin...

Zamanın Önemi: Verilen işi zamanında teslim etmeniz paranıza para katacaktır. 1 saatlik işi bir günde teslim ediyor ve işinizi ciddiye almıyorsanız burada fazla söyleyecek bir şey yoktur. Freelance kelimesi her nekadar bağımsız çalışan anlamına gelsede sonuç olarak disiplin ve uyum bu çalışma biçiminin temelini oluşturur.

İletişimde kalmak: Eğer projenizi başarılı şekilde teslim ettiyseniz işveren uzun vadede sizinle tekrar çalışmak isteyecektir. Bu durumda İletişimde kalmanızda fayda var.

Yenilikci Olun: Teknoloji dur durak bilmiyor ve her geçen gün yeni yazılımlar, yeni kodlama dilleri, yeni tasarım programları çıkıyor. Peki ne mi yapmalı? Bu durumda yenilikçi olmakta yarar var, akıp giden zaman içinde eskimeyin, yeni çıkan teknolojilerden haberdar olun ve zaman ile kendinizi senkronize edin.