Hızlı Seo Nasıl Yapılır

Hızlı Seo Nasıl Yapılır

Seo kısaca search engine optimization-Arama motoru optimizasyonu.

Seo değişmekte ve her geçen gün daha değişecek.Kısacası sitenizi daha iyi bir konuma taşımak istiyorsanız,websitenizin her gün aktif olması ve asla dinlenme modunda olmaması gerekir.Siz seo işini 1 kez bırakırsanız o sizi 10 kez bırakacaktır.

Siteniz için üç seo Kuralı

İçerik:

1.Harkulade bir içerik olmalı ve düzenli olarak güncellenen içerikler.Dışarsı öyle kalabalık ki,bu kalabalıkta kaybolmamak için,sitenizi gğncel tutun.

İçerik Optimizasyonu:

2.Bu içerikleri optimize etmelisiniz,şayet siteniz wordpress alt yapısına sahipse,bu işlemi seo yoast denilen eklenti ile kolayca yapabilirsiniz.Sayfa başlığı,odak kelime ve anahtar kelimeleri ekleyerel,gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.Bunun yanında seo yoast zaten size sayfanızın seo durumu hakkında bilgiler verecektir.

Webmaster Tools

3.Site Map-Site Haritası Site haritaları sitenizin nasıl bir yapıya sahip olduğunu gösterir.Google-Bing-Yandex gibi dev arama motorlarına site haritanızı göndermeniz,sitenize eklenen yeni içeriklerin anında index'lenmesini ve yeni sayfalarınızın rank almasını sağlar. Yeni siteniz için genel anlamda yapılacaklar bunlar fakat işi daha ileri düzeye taşımak isterseniz,bir seo uzmanın'dan yardım almanızda yarar var. Extra Seo İşlemleri: Doğru backlink alma,farklı platformlarda makale yayınlama,tanıtım videoları,sosyal medya yönetimi,adwords reklamlar vb. Seo Uzmanları İçin İlgili Kategoriye Tıklayın! Reklam & Pazarlama