İnsagram Nedir ve İnstagram Nasıl Kullanılır?

İnsagram Nedir ve İnstagram Nasıl Kullanılır?
İnsagram Nedir ve İnstagram Nasıl Kullanılır? Instagram, dünyanın en popüler ve en çok kullanıcıya sahip video ve fotoğraf paylaşım sitesidir. Son paylaşılan bilgilere göre şu an 500 milyon kullanıcıya sahiptir. Kullanıcıların % 60’ı yani yaklaşık 300 milyonu her gün, kullanıcıların %17’ si haftada 1 gün, % 23’ü ise ayda bir gün İnstagram da aktif olmaktadır. Kullanıcılarının %51 erkek,  %49’u ise kadınlardan oluşan İnstagram da her gün 70 milyondan fazla fotoğraf ve video paylaşılmaktadır. Dünyanın her bölgesindeki kişiler tarafından bu kadar aktif bir şekilde kullanıldığı için iş dünyasındaki birçok sektörde instagram hesabına ve paylaşımlarına büyük önem verir. Son yapılan araştırmalara göre dünyanın herhangi bir yerinde halen aktif bir şekilde hizmet sunan markaların % 5’i instagramda online satış yapmaktadır. Ticaret sektörünün en gözde platformu İnstagram özellikle satış yapmak isteyen genç girişimcilerin ilk adresi olmayı başarmıştır. İnstagramda satış yapmak isteyenlere yol göstermesi açısından önemli ipuçlarını ve püf noktaları aşağıda okuyucularımız için sıraladık. Sosyal medyadan kazanç sağlamak isteyenlerin dikkate almasını öneririz.
  1. İnstagram hesabınız kurumsal nitelikte olmalıdır.
İnstagram hesabınızın ismi, paylaşımlarınız ve yorumlarınız kurumsal bir dilde olmalıdır. Kurumsal ama samimi bir dille müşterileriniz ile iletişime geçmenizi öneririz. Sosyal mecralarda çok resmi dil müşterilerinizi sıkacağı gibi çok samimi bir dil de müşterilerinizi endişelendirip, kaçırabilir. Kurumsal instagram hesabınızı açmak ve yönetmek için www.sanalisci.com da yüzlerce Sosyal medya uzmanı size yardımcı olmak için bekliyor.
  1. Tüm sosyal mecralarda en fazla ilgiliyi etkileyici ve merak uyandırıcı görseller görür.
Diğer tüm sosyal platformlarda olduğu gibi İnstagramda da paylaşacağınız görsellerin ve videoların kalitesine önem vermelisiniz.  En kaliteli ürünü bile kalitesiz ve çözünürlüğü düşük bir fotoğrafla paylaşırsanız, takipçilerinizi ürünün kaliteli olduğuna inandırmanız neredeyse imkânsızdır. İnstagram da satış yapmak isteyen herkesin iyi çözünürlükte kaliteli ürün fotoğraflarına ve etkileyici görsellere ihtiyacı vardır. Bu konuda eğitim almış uzmanlara ürün çekimlerinizi www.sanalisci.com aracılığıyla yaptırabilir yâda orijinal paylaşımlarınız için en etkili görselleri tasarlatabilirsiniz.
  1. Geçmişi analiz edin.
En çok beğeni alan gönderilerinizi analiz edin. En çok beğeni alan paylaşımınızın içeriği, görseli, paylaşım saati ve bunlara benzer birçok detay diğer paylaşımlarınızda size yol gösterici olacaktır. Dilerseniz sitemizde Reklam pazarlama kategorisinde bulunan İnternet reklamcılığı alt kategorisinden Sosyal Medya yönetimi ve danışmanlığı hakkında birçok hizmet satın alabilir ve uzmanlarımızın yapacağı çeşitli analizlerden sonra sanal dünyada markanızı daha fazla kişiye duyurabilirsiniz.  
  1. En doğru #hashtag'leri paylaşımlarınıza eklemeyi unutmayın.
Hesabınızı, instagram da zirveye taşımak için en önemli detay doğru seçilmiş #hashtag'lerdir. #hashtag'leri eklerken daha önce ne kadar kullanıldığına ve paylaşımınızla alakasına dikkat etmelisiniz. Alakasız eklenmiş #hashtag'ler ziyaretçi kazandırmak yerine ziyaretçi kaybettirebilir.
  1. E ticaret siteniz ulaşılabilir olmalıdır.
İnstagram da satışa sunduğunuz ürünler veya hizmetler için ayrı bir e ticaret siteniz varsa, paylaşımlarınızda e ticaret sitenizin linkini de paylaşın. Ayrıca takipçileriniz sayfanıza girdiğinde e ticaret sitenizin adresine hemen ulaşabilmelidir. Dilerseniz www.sanalisci.com aracılığı ile bu paylaşımları sizin yerinize uzman kişiler en doğru ve en etkili şekilde yapabilir.
  1. Bütçenize göre reklam verin.
Sosyal medyada en doğru reklamı vermek ve etkili sonuçlar almak için dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Sosyal medyada reklam vermek ayrı bir bilgi ve tecrübe gerektirir. Bu konuda harcama yapmadan önce mutlaka uzman kişilerden bilgi almanızı öneririz. Sosyal medyadaki tüm ihtiyaçlarınız için uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızın sunduğu hazır paketlerden satın alabilir yâda tamamen size özel projeler hazırlatabilirsiniz. Sanal danışmanınız www.sanalisci.com her ihtiyacınızda sizinle….