Kendi İşinizin Patronu Olun

Kendi İşinizin Patronu Olun

Kendi İşinizin Patronu Olun

Yirmili yaşlardaki bir çok insan, internet üzerinden para kazanmak ister. Bir kaç gün önce bir kullanıcıdan mesaj aldım,kendisinin işsiz olduğunu söylüyordu,içimden:hayır kesinlikle işsiz degilsiniz diye mırıldanıyordum! İşsiz değilsiniz: Bu sorun tamamen düşünce ile ilişkilidir.Evet işsizlik sizi etkiliyebilir fakat kimse yeteneksiz değildir.Kendine güvensizlik,stress,üzüntü insanları olumsuzluğa iter.

Pozitif olun:

Frelance olmak için,işsiz değilsiniz.Freelance olarak çalışmanın en büyük avantajı da bu aslında,orada herkes için bir şeyler bulmak mümkün. Artık yaratıcı olma zamanı,kendinizi keşvedin: Her insan bir çok işi yapabilme yeteneğine sahiptir,sadece istemek,sizi doğru adrese getirebilir.Yeteneklerinizi keşfedin ve o konuda kendinizi geliştirin.

Pozisyin Alın:

Birçok insan yaşamına hedef koymadan devam eder.Hedefi olmayanların motivasyonu ve kendine güveni düşüktür.Bir kağıt ve kalem alın,kendinizi yazmaya başlayın.En iyi neleri yapabildiğiniz hakkında notlar alın.Ardından bir gün bekleyin ve yazdığınız notlara bir bakın,süreniz 60 saniye olsun.Aradığınız cevabı orada bulacaksınız!Seçtiğiniz alana odaklanın,gerekirse bu alanla ilgili kursara katılın,derseler alın,araştırın ve donanımlarınızı arttırın.

Kendinize uyan en iyi alana odaklanın:

Bir alanda uzman olmak bin alanda uzman omaktan iyidir,İnsanın kendini geliştirebilmesi için, yoğun ve disiplinli bir çalışma, çevresinin farkında olması gerekir,doğru alana odaklanma yolunu seçmesi gerekir ve bu yol başarılara giden yol olabilir.

Kendinizi Tanıtın:

İyi bir çalışma sonrası artık donanımlı bir insansınız,iyi bir profil sayfası yapmak detaylı özgeçmiş oluşturmak,kısa ve uzun dönemde freelance kariyerinizi olumlu yönde etkileyecektir.