Sanal Mağaza Nasıl Açılır ve Yönetilir?

Sanal Mağaza Nasıl Açılır ve Yönetilir?

Sanal Mağaza Nasıl Açılır ve Yönetilir?

Sanal mağaza açmak hem maliyeti düşük olduğu için hem de akıllı telefonlarla istenilen yerden yönetilebildiği için son zamanlarda hızla yaygınlaşmaktadır. Sanal mağazalardan yapılan alışveriş sayısı, son 2 yıl içerisinde % 20 arttı. Sanal alışveriş sayısı arttıkça, sanal mağaza sayıları da bu oranla artmaya devam ediyor. Sanal mağaza açmak isteyenlerin zihnindeki en büyük soru ise sanal mağaza açmaya nereden ve nasıl başlamalıyım? Bu yazımızda sanal mağaza açmak isteyen takipçilerimizin nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini paylaşacağız. Sanal mağazanız için en uygun e ticaret paketini tespit edin.Sanal mağazanız için alt yapısı sağlam, sürekli teknik destek alabileceğiniz bir firmanın e ticaret paketini tercih edin. Genelde tüm E ticaret paketlerinin ücretsiz demo hesapları bulunur. Demo hesaplarını kullanarak, sitemi daha iyi anlarsınız ve karar vermeniz daha kolaylaşır. Yapacağınız işe en uygun e-ticaret paketine karar verdikten sonra pazarlamasını yapacağınız ürünleri sisteme girin. Bu aşamada dikkat edeceğiniz en önemli husus; ürünlerinizin açıklamalarının mutlaka özgün ve yeterli olmasıdır. Müşterileriniz ürünü incelerken kafasında oluşabilecek her türlü sorunun cevabını açıklama kısmında bulabilmelidir. Örneğin bir elbise satıyorsanız, elbisenin kumaş cinsini, yıkama talimatlarını, hangi renklerinin ve hangi bedenlerinin olduğunu, değişim ile iade koşullarını ve bunlara benzer açıklamaları müşterileriniz ile paylaşmalısın. Ayrıca ürünlerinizin girişini yaparken mutlaka çözünürlüğü yüksek resimler kullanın.  

Sanal mağazanızı sosyal mecralarda tanıtmaya başlayın.

Ürün girişleriniz tamamlandıktan sonra Facebook, Google +, twitter, instagram gibi sosyal mecralarda ürünlerinizi paylaşmaya başlayın. Sosyal mecralardaki paylaşımlarınızdan hemen etkileşim alamayacağınızı unutmayın. Bu nedenle başlangıç aşamasında çok sabırlı davranmalı, pes etmemeli ve paylaşımlarınızı uzun soluklu düşünmelisiniz.

Google ve Facebook reklamları ile çevrenizi genişletin.

Google Adwords kullanımını detaylı öğrenin. Google Adwords kullanımı için hazırlanmış eğitim videolarını izleyin ve en doğru reklamı nasıl verebileceğinizi öğrenin. Google Adwords çok etkili bir reklam aracıdır fakat iyi sonuç almak için ve boşa harcama yapmamak için doğru kullanılması gerekir. Dilerseniz bu konuda sosyal medya uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Özgün ve bilgilendirici içerikler paylaşabileceğiniz bir blog kurun.

Kaliteli, özgün ve bilgilendirici makaleler yazarak düzenli olarak bloğunuzda paylaşın. Yazılarınızın okunabilir ve cümlelerinizin anlaşılabilir olması çok önemlidir ayrıca merak uyandırıcı başlıklar kullanmaya özen gösterin. Düz yazı okumak birçok insana sıkıcı geldiğinden dolayı yazılarınıza mutlaka kaliteli görseller ekleyerek, okunmasını kolaylaştırın.

Çeşitli kampanyalar, hediye çekleri, indirimler veya sürprizler oluşturun.

Sitenize üye olan kişilere yâda mail listenize üye olan kişilere çeşitli imkânlar sunarak e ticaret sitenize sadık kalmalarını sağlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan oluşturduğunuz indirimleri yâda kampanyaları takipçileriniz ile paylaşın. Sitenizden sürekli alışveriş yapan müşterilerinize indirim, ücretsiz kargo gibi imkânlar sunabilir yâda siparişleri ile beraber küçük hediyeler gönderebilirsiniz. Son yapılan araştırmaya göre sanal alışveriş yapan kişiler ücretsiz kargo imkânı sunan siteleri daha sık tercih etmektedir. Bu nedenle birçok büyük ve köklü e ticaret siteleri uzun zamandır müşterilerine ücretsiz kargo imkânı sunmaktadır. Tüm e ticaret hayatınız boyunca, her durumda yanınızda olan sanal işçi ailesinden destek alabilirsiniz. www.sanalisci.com sanal dünyadaki her türlü sorunda ayrıca reklam, pazarlama, ürün girişi, web sitesi tasarımı, logo tasarımı, içerik oluşturma gibi tüm ihtiyaçlarınızda binlerce uzmanla birlikte her zaman yanınızda. Uzmanlarımızdan sanal dünya ile ilgili tüm konularda bilgi veya teknik destek alabilirsiniz.