Seo Nedir?

Seo Nedir?

Seo Nedir?

Seo; arama motorlarına yönelik yapılan kapsamlı ve profesyonellik gerektiren oldukça önemli bir çalışmadır. Site içi veya site dışı seo çalışmaları yapılarak sitenin kalitesi artırılır ve arama motorlarına yönelik yapılan bu çalışma ile sitenin, diğer sitelerin arasından ayrılarak yükselmesi sağlanır. Açılımı ‘Arama Motoru Optimizasyonu’  İngilizcesi  ‘Search Engine Optimization’ olarak bilinen seo’nun amacı arama motorlarında ilk sıralara yerleşmek böylece daha fazla kişiye ulaşmaktır. Seo çalışması siteye özel ve doğru şekilde yapıldığında web sitesinin popülerliği kısa süre içinde artar. Web sayfanızın arama motorları tarafından kolay ve rahat bir şekilde taranmasına imkân sağlayan seo çalışmaları için sürekli bilgilerini güncel tutan seo uzmanları ile çalışmanızı öneririz.

Arama Motorları Nedir?

1990 yılında tanıştığımız ilk arama motoru Archie’dir. Henüz tam olarak gelişmemiş bu arama motoru zamanında sadece dosya aramak için kullanılmıştır. Archie’nin ardından birçok arama motoru piyasaya sürülse de tam olarak tüm bilgilere kavuşabileceğimiz ve rahatça kullanabileceğimiz ilk arama motoru 1994 senesinde Altavista ile kullanıcılara sunulmuştur. Altavista piyasaya sürüldükten sonra Yahoo ve Google gibi çeşitli şirketlerde kurulmuştur. Geçen zaman zarfında bu arama motorları alt yapılarını sürekli geliştirerek en iyi olmak için çabalamıştır. Özellikle Google kısa zaman içinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olmuştur. Google,Bing,Yandex Gün içerisinde dünyanın her bölgesinden milyonlarca ziyaretçi ağırlayan Google sıralamalarını belirli kriterlere göre yapar. Google da üst sıralarda yer almak bugün sanal dünyada bulunan her kurum için oldukça önemlidir. Arama motorları sitenizi çeşitli aşamalardan geçirerek test eder. Sonuca göre size sıralamalarda yer veren arama motorları sitenizde paylaştığınız her şeyi dikkate alarak bu sıralandırmaları yapar. Özellikle özgün metin veya makaleler ile içerikler paylaşmanız ayrıca yapacağınız etkili bir seo çalışması bu arama motorlarında sitenizin değerini artırır.

Seo Nasıl Yapılır?

Sitenizin google tarafından kolay bir şekilde taranabilmesi için kod yapısının çok iyi oluşturulması gerekir.  Bunun için kaliteli alt yapısı olan platformları kullanmanız gerekir.  Ayrıca belirtmek gerekirse sitenizin açılma hızı bile google için oldukça önemlidir. Bunlara benzer tüm teknik konular dikkate alınarak uygulandıktan sonra site içi ve site dışı seo çalışmaları yapılır. Siteniz için yapacağınız seo çalışmalarının en başında kaliteli ve özgün içerikler gelir. Çalıntı, kopya ve yetersiz içerik Google tarafından hemen tespit edilir.  Hangi kelimelerin kullanıcılar tarafından daha çok arandığı tespit edilerek bu doğrultuda içerikler hazırlanmalıdır. Arama hacimleri göz önüne alınarak hazırlanan bu içerikler Google tarafından sitenizin daha fazla değer görmesini sağlar. Konu ile alakalı etkili bir başlık ve meta açıklamaları sizi en üst sıralara taşımak için önemli bir basamaktır. Site içerisinde yapacağınız linkleme stratejisi ile dilediğiniz sayfalara link gönderebilirsiniz. Link göndermek sayfanın organik sonuçlardaki sıralamasının artmasını sağlar. Bahsettiğimiz bu stratejiler gibi çeşitli stratejiler ile seo çalışmalarınızı uzman kişilere yaptırabilirsiniz. Sitenizin sanal dünyada kalıcı bir yer edinmesi için seo çalışmalarına büyük önem vermenizi öneririz.  

Seo Uzmanlarına Nasıl Ulaşılır?

Sanal dünyada marka bilinirliği ve satışları artırmanın en etkili yolu düzenli olarak yapılan sao çalışmalarıdır. Web sitenizi milyonlara duyurmanın en önemli adımı için mutlaka düzenli seo danışmanlığı hizmeti almalısınız. www.sanalisci.com aracılığı ile binlerce seo uzmanı yla kolay bir şekilde iletişim kurarak, çalışmaya başlayabilirsiniz. Düzenli seo eğitimleri alan ve bilgilerini sürekli güncel tutan seo uzmanlarımız sitenize uygun seo çalışmaları yaparak sanal dünyadan daha fazla kazanç sağlamanıza olanak sunar.