Seo Uzmanı Nereden Bulunur

Seo Uzmanı Nereden Bulunur

Seo Uzmanı Nereden Bulunur

Seo uzmanı web sitenize hem site içi hemde site dışı seo çalışması yapacak kişiler dir. Seo çalışması nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli ve back link nasıl alınmalı.

Site İçi Seo Çalışmasın Nasıl Yapılır

Kaliteli bir seo çalışması için  önce web siteniz'den başlamalısınız. Site içi seo yaparken dikkat edeceğiniz en önemli şey site başlığı ve meta açıklamasıdır. Google aramalarında sitenizin üst sırakarda yer almasını istiyorsanız doğru anahtar kelimelere ve site açıklamasına ödem vermelisiniz. Örneğin ; sitenizin başlığı, ' Seslendirme Sanatçısı olsun ' ve seo açıklamasına ' Seo nasıl yapılır ve seo hakkında genel bilgiler '  yazılsın. Bu site başlığı ve açıklaması tamamen zıt ifadeler içerir. Şayet iyi bir site başlığı ve açıklama yazmak isterseniz, başlık ve site açıklamasının biririni desteklemesi gerekir. Eğer bir başlık kullandıysanız, açıklamada da bu başlığı destekleyen kelimeler kullanmaya dikkat edin. Site içi seo da ilk dikkat edilmesi gereken konuların başında; başlık, açıklama ve anahtar kelimeler gelir. Her ne kadar google; site açıklamaların da anahtar kelimelere önem vermesede, anahtar kelime kullanmanız yararınıza olacaktır. Çünkü farklı major arama motorları, halen anahtar kelimeleri analiz etmekte dir.

Site Dışı Seo Çalışması Nasıl Yapılır ?

Site dışı seo çalışması genelde farklı siteler'den sitenize verilen backlinkler dir yada Türkçe' deyimiyle bağlantılar. Backlink'ler bir site'nin google ranking, sayfa değeri açısında ileri derecede önem arz etmekte dir. Kısaca örnek verirsek, A adında bir seo şirketiniz var, fakat kimse istanbul'da bu şirketten bahsetmiyor ! B seo şirketi ise her kes tarafın'dan çok iyi biliniyor... Kime sorsak B seo şirketin'den bahsediyor. Kısacası sitelerin backlink'leri de böyle bir şey. Sitenizin ne kadar backlinki varsa, siteniz google üzerinde bir okadar popüler dir.

Backlink Alırken Hata Yapmayın!

Her ne kadar backlink'in önemini vurgulasakta, aşırı backlink sitenize zarar verebilir bunun yanında kaynağı belirsiz siteler'den alınan backlinkler sitenize uzun vade de zarar verebilir.

Doğru Backlink Nasıl Alınmalı ?

Doğru backlink alırken, diğer sitelerin'de sizin sitenizle benzer konular içermesi, siteniz açısından çok büyük önem arz eder. Ayrıca anasayfa'dan verilen bir backlink'in önemi asla tartışılamaz. Burada önemli olan konu, bu kadar backlink veren siteyi nasıl bulacağınız dır. İşte tam bu nokta da seo uzmanları, sizlere gerekli desteği en iyi şekilde sunmaya çalışacaktır. Doğru seo uzmanı ile çalışmak sitenizin geleceğini olumlu yönde etkikeyecektir. Seo uzmanlarına ulaşmak için, şimdi buraya Giriş yapın. Sunulacak Seo çalışmasının nasıl bir plan içerdiğini, fiyat,zaman ve backlinklerin ne tür siteler'den sağlanacağını önceden bilmeniz şarttır.