Sosyal Medyanın Gücü ve Etkisi

Sosyal Medyanın Gücü ve Etkisi

Sosyal Medyanın Gücü ve Etkisi

Sosyal medya; coğrafi konumun hiçbir önemi olmadan dünyanın her köşesinden farklı kültürlerde yaşayan insanları bir araya getiren günümüzün en önemli medya sistemidir. Milyonlarca kullanıcısı olan ve gün geçtikçe kullanıcı sayısı da hızla katlanan sosyal medya, firmaların pazarlama ve reklam stratejilerini belirlemelerinde de oldukça etkilidir. Özgün ve özgür bir tartışma olanağı sunan sosyal medya, kişiler kadar markaların ve kurumlarında aktif olarak yer aldığı apayrı bir dünyadır. İletişim ve bilişim teknolojilerindeki bu hızlı gelişime ayak uydurmak günümüzde her işletme için şart hale gelmiştir. Firmaların satışlarını artırmak, ürünü yâda hizmeti tanıtmak ve iş kapasitesini yükseltmek gibi nedenler ile kullandıkları sosyal medya hesapları, profesyonel şekilde yönetildiğinde kısa süre içerisinde büyük etki gösterir. Bu durumun ve sosyal medyanın sunduğu bu gücün farkına varan işletmeler sosyal medya hesaplarına sonsuz önem vererek kar marjlarını yükseltmeyi başarmıştır. Özellikle Facebook,  Twitter, Youtube,  Instagram, Pinterest,  Vine, Scorp,  Linkedin,  Google Plus, Wordpress, Blogger,  Reddit çok popüler ve dünyanın en önde gelen sosyal paylaşım sitelerindendir. Günümüzde küçük veya büyük ölçekli her firma uçsuz bucaksız bu sanal dünyada kendine bir yer edinmek için sosyal paylaşım sitelerinin üstün gücünden faydalanır. Çeşitli paylaşımlar, kampanyalar veya etkinlikler ile ilgileri üzerine toplamaya çalışan işletmeler bu güçten maksimum seviyede yarar sağlamak için sosyal medya uzmanlarından destek alarak markalarına karşı güven oluşturmaya ve marka bilinirliğini artırmaya çalışırlar.

Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Sosyal medya ile alakalı tüm gelişmeleri yakından takip eden, konusunda bilgi ve tecrübeye sahip, kuruluşların sosyal medya etkinliklerini artırmaya yönelik çalışmalar yapan, kuruma göre yeni stratejiler üreten ve etkileşimi artıran kişilere sosyal medya uzmanı denir. Sosyal medya uzmanları, dijital dünyada dinamik ve aktif bir kimliğe sahip olmanızı sağlar.

Sosyal Medya Uzmanı Ne Yapar?

  • İşletmeye ait sosyal medya hesaplarının yönetimi ve geliştirilmesi ile ilgili tüm araştırmaları yaparak işe başlayan sosyal medya uzmanları, popüler olan tüm sosyal medya ağlarını yakından takip eder.
  • Yaptığı detaylı araştırmalar sonucu belirlediği stratejileri, işletmenin ilgili kişisine sunarak aldığı onay doğrultusunda uygulamaya başlar.
  • İşletmeye ait web sitesini SEO’ya uyumlu hale getirerek, ziyaretçi sayısını artırır ve web sitesini dizinlere ekler.
  • Sosyal ağlarda düzenli olarak güncel paylaşımlar yapar ve etkileşim sayısını maksimuma çıkarmaya çalışır.
  • Çeşitli bloglar aracılığı ile özgün makaleler yazarak şirketin, ürünün veya hizmetin tanıtımını yapar, ilgi çekmeye çalışır.
  • Rakip firmaların analizini yapar ve analize göre bir yol haritası belirler.
  • Sosyal medyada çeşitli etkinlikler veya yarışmalar düzenleyerek şirketin takipçi sayısını artırır ve bu sayıyı korumaya çalışır.
  • Takipçiler ile sürekli iletişim kurarak onların işletmeye olan güvenini artırmaya çalışır.

Sosyal Medya Uzmanları İle Nasıl İletişime Geçilir?

İşletmenizin dijital dünyadaki temsilcisi olan sosyal medya uzmanlarına  www.sanalisci.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Dilerseniz size çeşitli referanslarda sunan freelance sosyal medya uzmanlarımız ürettiği fikirler ve geliştirdiği stratejiler ile takipçilerinizi satışa yönlendirmeye ve işletmenize yeni müşteriler kazandırmaya çalışacaklar. Sosyal medyada var olmanızı sağlayan freelance sosyal medya uzmanlarımız uygun fiyatlar ile hizmet sunmakta ve şirketiniz ile müşterileriniz arasında kalıcı bir bağ oluşturmaya öncülük etmektedir. Sosyal ağ hesaplarınızda ürün veya hizmetlerinizin çeşitli yollar ile pazarlamasını ve reklamını yapan freelance sosyal medya uzmanları, alanınızda aranan bir marka olmanız için var gücü ile çalışacaklardır.