Video İçerikli Paylaşımların Yararı

Video İçerikli Paylaşımların Yararı

Video İçerikli Paylaşımların Yararı

Son zamanlarda sosyal medyadan kazanç sağlayan tüm şirketler ve kişiler sosyal mecralarda video içeriklere daha fazla önem vermeye ve daha sık video paylaşmaya başladılar. Video içerikli paylaşımlar, düz yazılara ve makalelere oranla daha çok dikkat çekmeyi başardığı için her geçen gün popülerliği de hızla artmaktadır. Yapılan birçok araştırma ve analiz sonucunda video içeriklerin daha fazla etkileşim getirmesi şirketlerin ve kişilerin video yayınlara yönlenmesini ve her ürünü için yeni bir video hazırlatmasını sağladı. Video içerikler bu kadar popüler olunca ve etkileşimi de fazla olunca video paylaşılan birçok yeni platformda sanal dünyada yerini aldı ve bu platformların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Video paylaşabileceğiniz onlarca platform arasında dünyada en çok kullanılanlar, en çok bilinenler ve en önde gelenler Instagram, Youtube, Facebook, Twitter ve son zamanların gözdesi Sanpchat dir.

Sosyal medyada video içerikli paylaşımların faydaları nedir?

Sosyal medyada video içerikli paylaşımın sitenize birçok faydası olacak. Biz bu yazımızda en önemli 3 nedeni sizin için aşağıda sıraladık. Video içerikler ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bloğumuzu takip etmenizi öneririz.
  1. Sosyal medyada videolarınız ile birlikte paylaştığınız linkler sayesinde sitenizin ziyaretçi trafiğini artırabilirsiniz.

Video içeriklerinizi paylaşırken, video ile birlikte sitenizin linkini de paylaşıp, hem sitenizin reklamını yapabilir hem de izleyenleri bir tık ile sitenize yönlendirebilirsiniz. Youtube üzerinden paylaşılan video içeriklere çeşitli anahtar kelimeler ekleyebilir ve bazı SEO ayarları yapabilirsiniz. Youtube’un en önemli özelliği ise videoların içine yönlendirme linkleri ekleyebilmenizdir. Youtube da gerekli Seo ayarları yapılmış, link eklenmiş ve ilgi çekici bir video paylaşmanız size tahmin ettiğinizden daha fazla fayda sağlayabilir. Çünkü bilindiği üzere Google ayrıca Youtube’un da sahibidir. Bu nedenle Google üzerinden yapılan aramalarda, arama kriterleri ile ilgili videolar her zaman sayfanın en üstünde yer alır ve ulaşımı birçok düz yazıya ve içeriğe göre daha kolaydır.
  1. Eğlenceli ve ilgi çekici videolarınız dünyanın çeşitli bölgelerinde milyonlarca kez paylaşılabilir.

Ürün veya hizmetiniz ile ilgili video içerikleri uzman kişilere hazırlatmanızı öneririz. Unutmayın ki video içeriğin uzun yâda kısa olması hiç önemli değildir. Önemli olan içerikte merak uyandıracak ve ilgi çekecek yaratıcı fikirler olmasıdır. İzleyiciyi eğlendiren, ilgi çeken videolar aynı gün içinde milyonlarca kez paylaşılabilir. Profesyonel hazırlanmış bir video ile ürününüz yâda hizmetinden dünyanın öbür ucundaki kişi bile haberdar olabilir. Dolayısıyla marka bilinirliğiniz video içerikler sayesinde hızla artabilir.
  1. Video içeriklerle, okumaya vakit ayırmak istemeyen yâda okumayı sevmeyen kişilere de ulaşabilirsiniz.

Gün içerisinde internette binlerce içerikle karşılaşan kullanıcılar bu içeriklerin birçoğunu okumak için vakit ayırmıyor yâda okumak istemiyor. Okumayı sevmeyen yâda vakti olmayan bu milyonlarca kullanıcıya ulaşmanın en kolay yolu video içeriklerdir. Bazen yüzlerce kelime ile anlattığınız bir ürün yâda bir hizmeti çok kısa bir videoya sığdırabilir, kelimelerle ifade edemediğinizi bir görüntü ile çok kolay ve net bir şekilde ifade edebilirsiniz. www.sanalisci.com da firmanıza veya ürününüze özel profesyonel video içerikler hazırlayabilecek yüzlerce uzman üyeden bilgi alabilirsiniz. Uzman üyelerimizin talepler doğrultusunda hazırladıkları video içeriklerin;  ilgi çekici, akılda kalıcı ve etkileyici olması için tüm deneyim ve tecrübelerini alıcı üyelerimiz ile paylaşmaya hazırlar.