Kategori: Blog

Web Tasarımcı Arıyorum

Bu aramayı google’da yaptınız ve doğru adrese ulaştınız. Web tasarımcı arıyorum diyenler için binlerce freelancer, uzman,webmaster,grafiker,ses sanatçıları ve makale yazarları sizin için burada buluştu.

Freelance kategorilerde & alt kategorilerde aradığınız uzmanlar ve freelancer çalışanlar sizleri bekliyor.Tek yapmanız gereken projeniz için doğru uzmana ulaşmak.

Projeniz için aradığınız freelancer-uzmanı bulamıyorsanız,sanalisci.com üzerin’den projenizi teklife açabilir,freelance çalışanlardan teklifler alabilirsiniz.

Freelance Projenizi Teklife Açın:

Projenizi teklife açmak için,sanalisci.com’a üye olun,hesabınıza giriş yapın ve sağ üst menüden,Teklifer & Teklife Aç seçeneğine Tıklayın ilgili alanına,projenizin tüm detaylarını yazın ve projenizi gönderin.

Tüm teklif isteyen üyeleri görmek için buraya Tıklayın!

Hangi hizmeti alacağınıza iyi karar verin:

Doğru hizmeti alabilmek için bir yol haritası şart.Proje detaylarınızı iyi belirlemeniz ve bir liste yapmanız,projenizin daha kolay anlaşılabilmesine olanak sağlayacaktır

Bütçe:

Projeniz için ne kadar bir bütçe ayırdınız?Her ürünün bir fiyatı ve kalitesi vardır,doğal olarak birileri mutlaka işinizi ucuza yapmak isteyecektir fakat ucuza yapılan bir iş,sizin isteklerinizi karşılayacak mı…

Zaman:

Projeniz için bir teslimat tarihi belirleyin ve bunu uzmana bildirin.

Uzman Seçimi:

Projeniz için doğru hizmet veya uzmanı seçerken,uzmanın daha önce yaptığı işlere bir göz atmanızda yarar vardır veya kullanıcıların uzman hakkında yaptığı yorumlar da size bu yolsa ışık tutacaktır.

Ödeme:

İşinizi teslim almadan,ödeme yapmamanızda yarar var,şayet peşin ödenmiş proje,sizin istediğiniz proje olmayabilir.

İletişim:

Bir uzmanla çalışırken,onunla iletişim halinde olmanız sizin yararınıza olacaktır,örneğin yapılan bir projede,beğenmediğiniz bir kısım olursa,bunu uzmana önceden bildirme şansınız olur.Bunun yanında bir uzmanla çalışmaya başlamadan önce,tüm isteklerinizi önceden belirtmeniz,ileride doğacak anlaşmazlıkların önüne geçecektir.

 

19/06/2017

LOGO VE LOGO TASARIMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Logo Nedir?

Kurumsal kimliğin temelini oluşturan logo, şirketinizi diğer şirketlerden ayırt etmeyi sağlayan ve tipografik karakterlerden oluşan işaretleme dilidir. Logo tasarımı, bir kuruluşun ya da bir hizmetin isminde geçen harflerle veya kuruluşu temsil eden bir öğenin sembolleştirilmesiyle yapılabilir.

Doğru Bir Logo Nasıl Olmalıdır?

Doğru bir logo tasarımı mümkün olan en az renk ile kolay anlaşılır, sade, hatırlanması kolay ve dikkat çekici olmalıdır. Kesinlikle özgün tasarlanması gereken logo, başka herhangi bir firmayı çağrıştırmamalıdır. Ayrıca şirketin içeriğine uygun tasarlanması gereken logolar, tüm kesim ve baskı teknikleri ile problemsiz bir şekilde kullanılabilir olmalıdır. Logo küçük ölçülerde kullanılması gerektiğinde logodaki ayrıntılar kaybolmamalı ve logoyu büyük ölçülerde kullanmanız gerektiğinde ise ayrıntılar dağınık ve düzensiz görünmemelidir. Bu nedenle doğru ve kurallara uygun bir logo tasarımı yaptırmanız oldukça önemlidir.

Bir Kuruluş İçin Logo Neden Önemlidir?

Logo şirketinizin varoluşundan itibaren tüm ticari hayatınızda sizi temsil edeceği için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kurumsal kimliğinizin bedeni olarak tanımlayabileceğimiz logo aynı zamanda kurumuzun ruhunu da müşterilerinize yansıtır. Güçlü bir marka kimliği oluşturmak isteyenler işe sağlam, kaliteli ve akılda kalınır bir logo tasarımıyla başlamalıdır. Örnek vermek gerekirse; Coca Cola, Apple, Mercedes veya BMW gibi dünyaca ünlü şirketlerin logoları dünyanın her yerinde milyonlarca insan tarafından bilinmektedir.

Logo Tasarım Fiyatları Ne Kadardır?

Logo tasarım fiyatları hakkında kesin bilgi vermek mümkün değildir. Logo tasarım fiyatları tamamen çalışmak istediğiniz logo tasarımcısına veya çalışmak istediğiniz web ajansa bağlıdır. Fakat akılda kalınır ve etkili bir logo tasarımı yaptırmak için çok yüksek bütçeler ayırmanıza gerek yoktur. Örneklendirmek gerekirse, birkaç yıl önce ortaya çıkan bir habere göre Twitter gibi dünyaca ünlü bir sosyal medya platforumuna ait ve dünyada milyonlarca kişinin hafızasında yer edinen logonun tasarımı için Twitter yalnız 15 Dolar harcadığı açıklamıştı. Aynı şekilde yine bir dünya markası olan Nike ise herkes tarafından bilinen logosunun tasarımı için 35 dolar ödediğini açıklamıştı. Kısaca çok fazla ücretler ödeyerek tasarlattığınız logoların çok başarılı ve çok etkili olacağını düşünmeniz büyük hata olur. Logo tasarımında doğru tasarımcıyı bulmanız ve aşağıda belirttiğimiz logo çeşitlerinden dilediğinizi seçerek, kurumunuzu en iyi ifade edecek en doğru sembolleri bir araya getirmeniz hafızalarda yer edinmeniz için yeterli olacaktır.

Logo Çeşitleri Nelerdir?

San Serif Stili Logolar: Basit stilde hazırlanan fakat güçlü ve keskin hatlı logolara denir.

Tek Karakter İle Hazırlanan Logolar: Tek harf veya tek bir işaret ile hazırlanan logolara denir.

Çok karakter İle Hazırlanan Logolar: 2 den fazla harf veya simge ile hazırlanan logolara denir. ( çok profesyonelce hazırlanması gerekir, aksi takdirde karışık ve sıkıcı olabilir.)

Kombinasyon Stili Logolar: Harfler, simgeler ve semboller bir araya getirilerek manipüle edilen logolara denir.

Geleneksel Olmayan Tarzda Logolar: Eski tarz ile yeni tarzın bir araya getirilmesiyle tasarlanan logolara denir.

Kaligrafik Logolar: El çizimi ya da el yazısı ile tasarlanan süslü logolara denir.

 

Karmaşık Form Tasarlanan Logolar: Objeler, semboller, simgeler ve kelimeler bir araya getirilerek tasarlanan, anlaşılması güç fakat etkileyici ayrıca dikkat çekici logolara denir.

 

Numaralar İle Tasarlanan Logolar: Yalnız rakamlar ile veya hem rakamlar hem de harfler birlikte kullanılarak tasarlanan logolara denir.

 

Merkezi Olmayan Logolar: Alışılmışın çok dışında, gölgelemelerin ve farklı formların kullanıldığı sıra dışı logolara denir.

12/06/2017

Satılık Web Sitesi Nedir?

Günümüzde her şey gibi internet siteleri de alınıp, satılabiliyor. Web sitesi sahibi olmak isteyen fakat işin en zor kısmı olan kurulum, tasarım gibi detaylarla vakit kaybetmek istemeyenlerin yoğun talepleri üzerine bu pazar dünyanın her yerinde gün geçtikçe hızla büyüyor.

Sizde dilerseniz çeşitli nedenler ile satışa sunulan, site tasarımı ve içeriği önceden hazırlanmış, çeşitli fonksiyonlara sahip ve belirli ziyaretçi kapasitesi olan internet sitelerini web sitemiz üzerinden online satın alabilirsiniz. Satışa sunulan satılık web sitelerinin birbirinden farklı özellikleri ve fonksiyonları olduğu için satın alma işleminden önce satılık web sitesini detaylı incelemenizi ve taleplerinizi karşılayıp, karşılamadığını tespit ederek isteğinize en uygun olan web sitesini seçmenizi öneririz. Bizde bu makalemizde en doğru kararı verebilmeniz için web sitesi satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, sizlerle paylaşıyoruz.

Satılık web sitesi satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 1. Satılık web sitesini sıradan ve tanımadığınız kişilerden almamanızı öneririz. Özellikle forumlarda satışa sunulan satılık web sitelerini satın alacağınız kişiler, ödemeyi aldıktan sonra transferi iptal edebilir. Bu pazara talebin gittikçe artmasından dolayı, son zamanlarda bu tarz sıkıntıların da çok yaygınlaştığını unutmayın.

 

 1. Domain ve Hosting: Domain ve hosting servisleri ayrı ayrı veya beraberde satışa sunulmaktır. Satın alacağınız Domain’in kalan süresi oldukça önemlidir. Sona ermesine 10, 15 günden daha az kalmış domainleri satın almamalısınız.  Domain transfer işlemlerinin süresi şirketten, şirkete göre değişmektedir. Transfer işlemleri bazen 12 saatte gerçekleşir, bazen ise bu süre 10, 15 gün kadar uzayabilir. Bu süre içerisinde transfer işlemleriniz tamamlanmadan, domain boşa düşebilir. Domainin boşa düşmesi, sizin için hem riskli hem de çok zahmetli olacaktır.  İşinizi kolaylaştırmak için domain ve hosting’i birlikte almanızı öneririz.

 

 1. Transfer işlemlerinizi tamamladıktan sonra karşınıza çıkan 1 yıl uzatma bedelini de ödemeniz gerekir. Eğer Domain’in bitmesine 6 ay gibi bir süre kalmışsa, sizin de ödediğin 12 aylık bedel ile birlikte Domain süresi 18 aya çıkacaktır.

 

 1. Organik ziyaretçi sayısı: Satılık web sitesi, satın alırken en önemli detay sitenin organik ziyaretçi sayısıdır. Bir sitenin başarılı olup, olmadığını en net organik ziyaretçi sayısından anlayabilirsiniz. Web sitelerine ziyaretçiler, arama motorlarından (organik ziyaretçiler), ücretli reklamlardan ya da diğer sitelerden backline ile gelir. Fakat organik ziyaretçi sayısı en önemlisidir, çünkü organik ziyaretçi sayısı size sitenin arama motorlarından ne kadar trafik aldığını da gösterir. Eğer yüksek bir bütçe ile web sitesi alıyorsanız, organik ziyaretçi sayısını en doğru şekilde öğrenmek için ve site hakkında en doğru bilgilere sahip olabilmeniz için mutlaka sitenin Google Analytics bilgilerini de incelemelisiniz.

 

 1. Özgün site içerikleri: Site haritasından; Sitede kaç tane içerik var? Paylaşılan içerikler özgün mü? Sitedeki içerikler bot yöntemiyle mi çekilmiş? İlk içerik ne zaman yayınlanmış? Sitede içeriklerin yayınlanma sıklığı nedir? gibi önemli konuların cevaplarını tespit edin.

 

 1. İndeks oranı: Satılık web sitesi sayfalarının indekslenip, indekslenmediği de en önemli detaylardan biridir. Satılık web sitesi, kopya içerikler ile hazırlanmış olabilir ve kopya içerikten dolayı Google tarafından cezalandırılmış olabilir. Google tarafından cezalandırılan web siteleri arama sonuçlarında gösterilmez dolayısıyla sayfanıza ziyaretçi gelmesi neredeyse imkânsızdır. Google’a “site://siteadı.com” yazarak indekslenen sayfaları çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

 

Dilerseniz sizde farklı sektörlere ait ve farklı içeriklere sahip onlarca web sitesinden dilediğinizi seçerek, sanal isçi üzerinden en güvenli şekilde satın alıp, sanal dünyaya ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

27/05/2017

HAZIR WEB SİTELERİ HAKKINDA

HAZIR WEB SİTELERİ HAKKINDA

Günümüzde kullanımı gittikçe artan hazır web sitelerinin tercih edilmesindeki en büyük neden kullanımı oldukça kolay ve fiyatı tasarım web sitelerine oranla çok daha ekonomik olmasıdır. Çeşitli seçenekler ile satışa sunulan hazır web siteleri en düşük bütçe ile herkesin web sitesi sahibi olmasına olanak sağlıyor. Esnaflara uygun hazır web sitesi, e ticaret sistemine uygun hazır web sitesi, derneklere uygun hazır web sitesi,  okul yada dershanelere uygun hazır web sitesi gibi tüm sektörlere uygun hazır web sitelerini çok uygun fiyatlarla online satın alabilir, içeriğini dilediğiniz bilgilerle ve resimlerle doldurabilirsiniz.

 

Hazır web sitesi nedir?

İçerik eklenmeden oluşturulmuş standart bir şablondur. Birden fazla müşteriye ve farklı sektörlere de satılabildiği için maliyeti oldukça düşüktür. Hazır web sitelerinin içeriğini, alıcı kendi ihtiyacına göre çok kolay bir şekilde düzenleyebilir. Hazır web siteleri HTML bilgisi ve program bilgisi gerekmeden en kolay şekilde kullanılabilir ve istenildiği zaman çok kolay bir şekilde güncellenebilir.

 

Hazır web sitesi neden tercih edilmelidir?

 • Oldukça kolay yönetilmesi ve güncellenmesi
 • Maliyeti düşük olduğu için düşük fiyatlarla satışa sunulması
 • Yüzlerce renk seçeneğinin yanı sıra çok çeşitli şablon seçeneğinin de olması
 • Sitenin üretim sürecinin hızlı ve pratik olması
 • Çok kez test edildiği ve farklı sektörlere satıldığı için teknik hata oranının çok düşük olması

 

Yukarıda sadece birkaçından bahsettiğimiz bu en belirgin faydaları hazır web sitelerine olan ilgiyi gün geçtikçe artırmaktadır.

 

Hazır web sitesi satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 • Web sitesinin şablonu kolay yönetilebilir ve düzenlenebilir olmalıdır.  Çek, bırak yöntemi ile düzenlenen şablonları almanız sitenizi en kolay şekilde düzenlemenize ve güncellemenize yardımcı olur.
 • Siteye ihtiyaç halinde yeni sayfalar eklenebilmeli ve var olan sayfalar kolayca silinebilmelidir.
 • Siteyi, ziyaret eden kullanıcıların site yöneticisine en kolay şekilde ulaşabilmesi için şablonda, iletişim formu bulunması ve diğer iletişimsel modülleri ( üyelik formu, blog … vb) içermesi de önemli detaylardan biridir.
 • Excel, Word, swf veya pdf gibi genel dosya türleri siteye sorunsuz eklenebilmeli
 • Web siteniz, seo uyumlu olmalı ve arama motorlarına indekslenebilmeli

 

Hazır web siteleri hangi sektörlerde kullanılabilir?

Hazır web siteleri turizm, rent a car, gıda, emlak, inşaat, tekstil, sağlık, eğitim, konut, haber, okul, dershane, hastane gibi birçok kurumlarda ayrıca kişisel amaçla da kullanılabilir.

 

Hazır web sitesi paketi neleri içerir?

Hazır web sitesi paketlerinin içeriği talepler doğrultusunda değişebilir. Genel olarak paket içeriğinde domain, web hosting, aylık trafik, e mail hesapları ve yönetim paneli bulunur. 2 GB, 3 GB, 5 GB, 10 GB gibi paket içeriğine göre kullanabileceğiniz alan sınırı da değişir.

 

Hazır web sitesine nasıl sahip olabilirim?

Web sitemizi ziyaret edip Yazılım & Teknoloji kategorimizin alt kategorilerini inceleyebilirsiniz. Web yazılım, web site kurulumu, hazır web siteleri gibi yazılım ve teknoloji alanını kapsayan konularda profesyonelleşmiş yüzlerce uzmana rahatça ulaşabilir ve site üzerinden uzmanlarımız ile en kolay şekilde iletişime geçebilirsiniz. Sizin veya işletmenizin ihtiyacı olan web sitesine uzmanlarımız ile birlikte karar verebilirsiniz. Sizi en iyi derecede bilgilendirecek yüzlerce uzman web sitemizde hizmetinizdedir.

 

25/05/2017

Web sitesi Oluşturma

Web Sitesi Oluşturmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bir web sitesi oluşturma her ne kadar kolay gözükse de, aslında dikkate alınması gereken onlarca detay olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu makalemizde başarılı bir web sitesi oluşturmak isteyenler için bu detaylardan sadece birkaçından bahsedeceğiz.

Web sitesi oluşturma hazırlık aşamaları

Web sitesi oluşturmadan önce nasıl bir internet sitesine ihtiyacınız olduğunu tespit etmelisiniz. İnternet siteleri temelde dinamik internet siteleri ve statik internet siteleri olmak üzere kendi arasında ikiye ayrılır.

Dinamik internet sitesi nedir?

Dinamik internet siteleri; arkasında veri tabanı çalışan sitelere denir. Dinamik web sitelerine, dilediğiniz kadar kullanıcı tanımlayabilirsiniz. Kullanıcılar şifre ile sisteme giriş yaparak, web sitesinin tüm alanlarına çeşitli bilgiler, makaleler veya resimler ekleyebilir, silebilir ya da var olan bilgileri en kolay şekilde güncelleyebilir. Eğer sürekli güncellemeniz gereken bir web sitesine ihtiyacınız varsa mutlaka dinamik internet sitesi yaptırmanız gerekir. Dinamik internet sitelerinin kullanımı, statik internet sitelerine oranla oldukça kolaydır.

Statik internet sitesi nedir?

Statik internet sitelerinin arkasında herhangi bir veri tabanı çalışmaz. Güncelleme, yeni bilgi ekleme, silme gibi işlemleri yapmak için html kodlarını iyi derecede bilmeniz gerekir. Web sitesi oluşturduktan sonra herhangi bir güncellemeye veya site içerisinde herhangi bir bilgiye müdahale etmenize gerek yok ise statik internet sitelerini kullanabilirsiniz. Statik internet sitelerine müdahaleyi ancak html bilgisi olan kişiler veya web sitesini oluşturan kişiler müdahale edebilir.

Web sitesi oluşturma tasarım aşamaları

Web sitenizi oluşma esnasında en önem vermeniz gereken bir aşamada tasarımdır. Web sitenizi oluştururken altın oran olarak tanımlanan en ile boy oranlarını kullanmanızı öneririz.

Yüzyıllardır film afişlerinde, mısır piramitlerinde, yunan tapınaklarında ve daha birçok yerde kullanılan altın oran, günümüzde web sitesi oluşturma esnasında da kullanılmaktadır. Bugün dünyanın en başarılı birçok internet sitesinin altın orana uygun tasarlandığını görebilirsiniz.

Altın oran nedir?

0,  1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21 sayılarından oluşan ve Fibonacci Serisi olarak bilinen bu sayı dizisi ayrıca doğanın sayıları olarak da isimlendirilir. Kendinden önceki iki sayının toplamı ile oluşturulan seri birbirine bölündüğünde sonuç 1.612 çıkar. 1.612 sayısı ise yüzyıllardır tüm dünya tarafından altın oran olarak kabul edilmiştir.

Örneğin; web sitesi oluşturma esnasında genişliği 350 px yaptıysanız, yüksekliğini de 350 / 1.612 = 217 px olarak yapmanızı öneririz.  Fibonacci Serisini meydana getiren en küçük karelerin olduğu kısımlara en çok göze çarpmasını istediğiniz haberleri, bilgileri ya da resimleri yerleştirmelisiniz. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların ilk dikkatini bahsettiğimiz bu kareler çekecektir. Örnek vermek gerekirse bugün dünyada milyarlarca kullanıcısı olan Twitter, altın oran kuralına uygun tasarlanmıştır ve bahsettiğimiz bu en küçük karelere ise güncel haberler yerleştirilmiştir.

Tasarımda renk tercihi

Web sitesi oluşturma esnasında tercih ettiğiniz renklerin, ziyaretçilerde oluşturacağı psikolojik etkileri unutmamalısınız. Web sitenizi oluştururken en çok üç ana renk kullanmanızı ve ihtiyaç halinde bu üç ana rengin tonlarını tercih etmenizi öneririz.

 

Kısaca bahsettiğimiz bu detaylar dışında verimli bir web sitesi oluşturma için diğer makalelerimizi okuyup daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Ya da dilerseniz konu hakkında tam bilgiye sahip onlarca uzmanımızdan hizmet alabilirsiniz. Ürün odaklı web siteleri, emlakçı siteleri, E ticaret sistemleri, alışveriş siteleri ve 2 el araç siteleri gibi birçok sektöre hizmet veren uzmanlarımız tüm detayları dikkate alarak sizlere kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir web sitesi oluşturmanızda yardımcı olacaktır.

 

22/05/2017

Web Sitesi Hazırlama

Web Sitesi Hazırlama

İnternet; gerek şahsi ihtiyaçlar gerek ise şirket ya da kurum ihtiyaçları için dünyada milyonlarca insanın ilk başvurduğu, bilgi aldığı, araştırma ve alışveriş yaptığı çok geniş bir platformdur.  Son zamanlarda dünyaya açılan bir pencere olarak da tanımlanan internet günümüzde en faydalı paylaşım ve en etkili iletişim aracıdır. Ayrıca gün geçtikçe önemine de önem katmaktadır.

Çağımızın olmazsa olmazı internet, birçok alanda bize çeşitli seçenekler sunar, farklı yollar gösterir ve içeriğinde her türlü bilgiyi barındırır.  Bu nedenle internet yaptığı işi milyonlarca kişiye ulaştırmak isteyenler içinde oldukça büyük bir önem taşır. Günümüz teknolojisinde en ufak şirketlerinde, en büyük şirketlerinde bu dünyada yer alması kaçınılmaz bir hal almış ve sanal dünyada web siteleri kişi, kurum veya firmaların da prestiji haline gelmiştir.

Kurumsallaşmak isteyen her firmanın olmazsa olmazı, web siteleri aynı zamanda markalaşma yolunda ilerlemek isteyen şirket veya kişiler için de mutlaka gereklidir. Bir firma yâda kurumun müşteri potansiyelini geliştirebilmesi, etkili reklam yapabilmesi, büyümesi ve satışlarını artırabilmesi için en ideal araç olan web siteleri etkin, doğru ve aktif bir şekilde kullanılması halinde kişi ve kurumlara çok iyi neticeler sunar.

Kişi veya kuruluşların web sitesi hazırlama ve aktif bir şekilde kullanmalarının en büyük nedenlerinden biri de düşük bütçe ile en etkili reklamı yapabilmek ve sattığı hizmetin ya da ürünün tanıtımını dünyanın her yerinde yaşayan insanlara en kolay şekilde ulaştırabilmektir. Düşük bütçeli reklam, satış, tanıtım ve bunun gibi onlarca faydası olan internetin nimetlerinden faydalanmak isteyen kişi ve kurumlar hizmet verdiği sektör her ne olursa olsun mutlaka profesyonel şekilde hazırlanmış bir web sitesine ihtiyaç duyacak ve web sitelerini aktif bir şekilde kullanmaları gerekecektir.

Web sitesi hazırlama esnasında web sitenizin tasarımı, web sitenizde paylaşılan bilgiler, resimler, grafikler, tablolar ve diğer tüm detaylar hakkında bu konuda deneyime ve detaylı bilgiye sahip profesyonel kişilerden destek ve fikir almanızı öneririz.  Sitenizi ziyaret eden kişilerin aklında kalmanızı sağlayacak ve ziyaretçilerinizin sitede sıkılmadan uzun süre vakit geçirmesini sağlayacak önemli püf noktaları dikkate alınarak profesyonel uzmanlar tarafından hazırlanan web siteleri, sıradan hazırlanan web sitelerine oranla çok daha kısa zamanda başarı ve kâr elde etmektedir.

İnternet dünyasında bizde varız diyen tüm kişi, firma ya da kurumların web sitesi hazırlama ve web sitesi yönetme esnasında dikkat etmesi gereken onlarca önemli kural vardır. Web sitesi hazırlama ve yönetme konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz bloğumuzu ziyaret edebilir, konu ile alakalı onlarca makalemizden dilediğinizi okuyabilir veya sitemizde hizmet veren binlerce uzmandan dilediğinize danışabilirsiniz.

Şahsınıza özel ya da sektörünüze özel web sitesi hazırlatarak alanınızda fark yaratmak ve bir adım öne geçmek için profesyonel web sitenizi, dilerseniz konu ile alakalı tam bilgiye sahip uzmanlarımıza hazırlatabilir, rakiplerinizden bir adım öne geçerek sesinizi milyonlarca kişiye en kolay şekilde duyurabilirsiniz. Web sitenizi hazırlattıktan ve kullanıma başladıktan sonraki aşamalarda da sanal işçiden reklam, video, sosyal medya yönetimi gibi birçok alanda teknik destek alabilirsiniz.

Alanında deneyimli binlerce uzmanı ve işvereni bir araya getiren sanal işçi, sanal dünyadaki tüm ihtiyaçlarınızda sizin yanınızda…

17/05/2017

Web sitesi yaptırma

Var olan müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin işletmenizin kuruluşu, yaptığınız hizmetin detayları ve buna benzer birçok konu hakkında en kapsamlı bilgi alabileceği kaynak web sitenizdir. Kısaca özetlemek gerekirse şirketinizin sanal dünyadaki vitrini web sitenizdir.
Fakat işletmeniz için yalnız web sitesi yaptırma hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Web sitenizi yaptırdıktan sonra SEO ayarları, doğru içerik paylaşımı, web sitenizi aktif yönetme gibi birçok etkende sanal dünyadaki başarınızı olumlu yönde etkileyecektir.
Yaptığınız işi en iyi, en doğru ve en kapsamlı anlatabileceğiniz mecra olan web sitelerini yaptırma esnasında dikkat etmeniz gereken önemli detayları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

• Akılda kalır bir alan adı seçmelisiniz. Alan adının içerikle alakalı olması ve SEO kurallarına uygun seçilmesi size her zaman için büyük avantaj sağlayacaktır.

• Hosting hizmeti diğer adı ile barındırma hizmeti alacağınız şirketi doğru seçmelisiniz. Yedekleme, performans ve diğer data center özelliklerini tam olarak araştırmalı ve bu doğrultuda karar vermelisiniz.

• İşlevsel bir tasarım seçmeli ve web sitenizi gereksiz grafiklerle, resimlerle ve gereksiz bilgilerle doldurmamalısınız. Web sitesi yaptırma esnasında seçeceğiniz tasarımının siteniz için hayati önem taşıdığını unutmayın.

• Web sitenizin de işletmenizi birinci ağızdan doğru ve yeterli bilgiler ile tanıtmalısınız.
• Renklerin gücünden yararlanın. Birçok rengin ziyaretçi üzerinde mutluluk, sakinlik gibi çeşitli duygusal tepkiler uyandırdığını unutmayın. Hitap etmek istediğiniz kitleye uygun renkler seçmeniz sitenizin akılda kalmasını sağlayacaktır.

• Web sitesi yaptırma esnasında paylaşacağınız tüm bilgilerin kendini okutacak nitelikte akıcı olması gerekir. Ziyaretçilerinizin sıkılmadan içerikleri okuyabilmesi ve sitenizde mümkün oldukça fazla vakit geçirebilmeleri sitenizi Google, Yandex gibi tarayıcılar açısından daha önemli kılacak ve sitenizin zamanla üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır. Üst sıralarda bulunan web siteleri hem ticari açıdan hem de reklam açısından, alt sıralarda bulunan web sitelerine oranla çok daha fazla etkileşim sağlar.

• Web sitenize tüm internet tarayıcılarından ( Google, yandex, bing… vb) ayrıca tüm cihazlardan ( telefon, tablet … vb ) erişim sağlandığında standart bir görünüme sahip olması da oldukça önemli bir detaydır. Sitenize erişim hangi cihazdan yapılırsa yapılsın, sitenizde bulunan sayfalara erişim kolay ve sitenin görünümü standart olmalıdır. Bu durum ziyaretçinin gözünde sitenizin kalitesini dolayısıyla işletmenizin kalitesini belirler.

• Web sitesi yaptırma esnasında yapılacak detaylı ve doğru seo çalışmaları rakiplerinize karşı sizin için artı bir avantaj sağlayacaktır. Seo çalışmaları doğru yapıldığında arama motorlarının ilk sıralarında yer almanız kolaylaşacaktır.

• Tarayıcıların üst sıralarda yer alması için en önemli etkenlerden biri de blog sayfalardır. Sitenize bağlı blog sayfanızda yaptığınız işler ya da sattığınız ürünler ile ilgili özgün içerikler paylaşmalısın. Blog sayfanızı güncel tutmak işletmenize olan güveni artıracağı gibi birçok kullanıcıyı da sitenize kolay şekilde yönlendirecektir.

• Web sitenizi mutlaka sosyal medya ile entegrasyon etmelisiniz. Sosyal medya markanızın, ürünlerinizin, hizmetlerinizin milyonlara kişiye ulaşmasını sağlayan en önemli mecradır.

Web sitesi yaptırma ve yönetme, devamlılığını sürdürmek isteyen tüm işletmeler için kaçınılmaz bir gereksinim olmuştur. Ticari faaliyetlerini sanal dünyaya taşımak isteyenler bu konuda birden fazla uzmandan destek almalıdır.
İşletmenizin karlılığını ve performansını artıracak olan web siteniz için Sanal İşçi’de kayıtlı binlerce uzmandan destek alabilirsiniz. Profesyonel web sitesi yaptırma ve web sitenizi tarayıcılarda en üst sıralara taşıma çalışmaları için uzmanlarımız ile web sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

17/05/2017

Freelance yapılabilecek işler

Öncelikle freelance ve freelancer nedir ? Gelin buna bir göz atalım.

Freelance kelime anlamı bağımsız,freelancer is bağımsız çalışan anlamında kullanılmaktadır.Freelance ve freelancer kelimesiniz yeni duymuş ve bu sayfadan bilgi almak istiyorsanız,doğru adrestesiniz. Amerika’da iyi bilinen freelance çalışma biçimi,yavaş da olsa Avrupa ve Asyada gelecek için umut vermekte.

E-ticaret hacmi Asya ve ABD’nin ardından gelen Avrupa, 2017 yılında 255 milyar dolarlık online alışveriş hacmine ulaşması beklenmekte. Avrupa,önümüzdeki 4 yıl içinde %70’lik bir artış göstereceği düşünülüyor.Bu bilgiler ışığında internetin inanılmaz gücü pek de küçümsenecek gibi değil.

İnternetin gücü tamda burada ,herkesin aklına aynı soru geliyor,ben internette ne yapabilirim ?

Freelance ve freelancer kelimeleri burada size yarar sağlayabilir.Freelance web tasarımcı,freelance grafiker,freelance seo uzamı,freelance video editör vs gibi bir çok alanda

11/05/2017

Bir Tanıtım Video Reklam Filmi yaptırmak istiyorum diyorsanız

Bir Tanıtım Video Reklam Filmi yaptırmak istiyorum diyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,sanalisci.com üzerindeki freelance hizmet ilanlarını ve site üzerinde uzmanların sizlere sunduğu ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

Yaptırmak istediğiniz reklam filmi detaylarını,proje uzmanlarına gönderebilir ve onlardan teklifler alabilirsiniz veya site üzerinden yeni bir hizmet talebi oluşturabilir,bir çok freelance çalışanlardan farklı teklifler alabilirsiniz.Bunun yanında uzmanların site üzerinde sunduğu hazır  paketlerden de yararlanabilirsiniz.

Kategorler İçin:

24/04/2017

Bir logo yaptırmak istiyorum diyorsanız

Bir logo yaptırmak istiyorum diyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,sanalisci.com üzerindeki freelance hizmet ilanlarına bakabilir ve site üzerinde uzmanların sizlere sunduğu ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

Yaptırmak istediğiniz logo detaylarını,proje uzmanlarına gönderebilir ve onlardan teklifler alabilirsiniz veya site üzerinden yeni bir hizmet ilanı oluşturabilir,bir çok freelance çalışanlardan farklı teklifler alabilirsiniz.Bunun yanında uzmanların site üzerinde sunduğu hazır website paketlerden de yararlanabilirsiniz.

Kategorler İçin:

24/04/2017

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,sanalisci.com üzerindeki freelance hizmet ilanlarına bakabilir ve site üzerinde uzmanların sizlere sunduğu hizmetleri görüntüleyebilirsiniz.

Yaptırmak istediğiniz proje detaylarını,proje uzmanlarına gönderebilir ve onlardan teklifler alabilirsiniz veya site üzerinden yeni bir hizmet ilanı oluşturabilir,bir çok freelance çalışanlardan farklı teklifler alabilirsiniz.Bunun yanında uzmanların site üzerinde sunduğu hazır website paketlerden de yararlanabilirsiniz.

Kategorler İçin:

24/04/2017

Hızlı Seo Nasıl Yapılır

Seo kısaca search engine optimization-Arama motoru optimizasyonu.

Seo değişmekte ve her geçen gün daha değişecek.Kısacası sitenizi daha iyi bir konuma taşımak istiyorsanız,websitenizin her gün aktif olması ve asla dinlenme modunda olmaması gerekir.Siz seo işini 1 kez bırakırsanız o sizi 10 kez bırakacaktır.

Siteniz için üç seo Kuralı

İçerik:

1.Harkulade bir içerik olmalı ve düzenli olarak güncellenen içerikler.Dışarsı öyle kalabalık ki,bu kalabalıkta kaybolmamak için,sitenizi gğncel tutun.

İçerik Optimizasyonu:

2.Bu içerikleri optimize etmelisiniz,şayet siteniz wordpress alt yapısına sahipse,bu işlemi seo yoast denilen eklenti ile kolayca yapabilirsiniz.Sayfa başlığı,odak kelime ve anahtar kelimeleri ekleyerel,gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.Bunun yanında seo yoast zaten size sayfanızın seo durumu hakkında bilgiler verecektir.

Webmaster Tools

3.Site Map-Site Haritası

Site haritaları sitenizin nasıl bir yapıya sahip olduğunu gösterir.Google-Bing-Yandex gibi dev arama motorlarına site haritanızı göndermeniz,sitenize eklenen yeni içeriklerin anında index’lenmesini ve yeni sayfalarınızın rank almasını sağlar.

Yeni siteniz için genel anlamda yapılacaklar bunlar fakat işi daha ileri düzeye taşımak isterseniz,bir seo uzmanın’dan yardım almanızda yarar var.

Extra Seo İşlemleri:

Doğru backlink alma,farklı platformlarda makale yayınlama,tanıtım videoları,sosyal medya yönetimi,adwords reklamlar vb.

Seo Uzmanları İçin İlgili Kategoriye Tıklayın!

Reklam & Pazarlama

 

 

26/03/2017
Daha Fazla
0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Gönder

Üzgünüz,şu an çevrimdışıyız,lütfen isteklerinizi bize bildirin...

* Ad
* E-posta
* Sorunuzu kısaca bildirin.
Giriş Yap

Nasıl yardımıcı olabiliriz? Senin için buradayız!

* Ad
* E-Posta
* Sorun Bildir
Çevirimiçi!
Geri bildirim bildirim

Size daha iyi yardımcı olmamıza yardımcı olun! Bize geri bildirim göndermekten çekinmeyin.

Hizmeti nasıl buldunuz?
Scroll Up