ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

sanalisci.com’un Üyelik Sözleşmesi

Son Güncelleme: Temmuz 2022

Siteyi kullanmaya başlamadan önce lütfen bu Üyelik Sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. sanalisci.com Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle kısaca ‘Üyelik Sözleşmesi’ olarak anılacaktır)

Pazarkapı, Avrasya Pazarı No:39/213 61200 Ortahisar/Trabzon adresinde bulunan 121914-5 sicil nolu şirketimiz” bundan böyle sanalisci.com olarak anılacaktır.

İşbu üyelik sözleşmesi, mesafeli satış sözleşmesi, gizlilik politikası, pazaryeri sözleşmesi ve kişisel verilerin korunması sözleşmesi, sitemizde sunulan hizmet ve ürünlerden faydalanmak için gerekli kural ve koşullarına ait çerçeve sözleşmelerin işbu Sözleşme’nin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul etmektedir..

İş bu Üyelik sözleşme ve ekleri siteye üye olmak isteyen kullanıcıların, bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylaması adına düzenlenmiştir.

Site: sanalisci.com’un hizmet sunduğu web sitesi(www.sanalisci.com) ve sanalisci.com’a ait ios ve android uygulamalarını içerir.

Alıcı Üye: Uzman üyelerden içeriğini kendi belirlediği projeler için teklif almak, proje yaptırmak, uzmanların sanalisci.com’da satışa sunduğu hizmetlerden satın almak ve sitenin üyelere sunduğu olanaklardan faydalanmak için siteye üye olan gerçek ve tüzel kişileri ifade eder.

Satıcı Üye: Alıcı üyelerin ihtiyaç duyduğu ve site üzerinde ilan ettiği projelere teklif vermek, site üzerinden hizmet satmak ve sitenin üyelere sunduğu olanaklardan faydalanmak için siteye üye olan gerçek ve tüzel kişileri ifade eder.

Hizmet İlanları: Uzman üyelerin satışa sunduğu hizmetleri ifade eder (web tasarım, script yükleme, çeviri yapma, makale yazma, video düzenleme, seslendirme yapma, web sitesi tasarlama, logo tasarlama, reklam yönetme vb.

Kullanıcı: Site’ye üye olan ve Site’de sunulan Hizmetlerden, işbu Kullanıcı Sözleşmesin’de belirtilen koşullar dahilinde yararlanan gerçek veya tüzel kişiler.

Site: www.sanalisci.com adlı alan adından ve bu alan adına bağlı tüm alt alan adlarından oluşan web sitesi
proje yada Alıcı İsteği: Alıcı üyelerin sitede teklife sunduğu ve yaptırmak istedikleri işlerin tamamını ifade eder. (web tasarımı yaptırmak istiyorum, script yükletmek istiyorum, çeviri ihtiyacım var, yazılım uzmanı arıyorum, makale yazarı arıyorum, video editör arıyorum, seslendirme sanatçısı arıyorum, web sitesi yaptırmak istiyorum, sitem için seo çalışmasına ihtiyacım var vb…)

sanalisci.com, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında Aracı Hizmet Sağlayıcı olarak sanalisci.com alan adlı çevrimiçi elektronik ticaret ortamını işletmektedir. Burada tekrar ilgili mevzuat kapsamında sanalisci.com, başkalarına ait iktisadi ve ticari faaliyetlerin yapılmasına elektronik ticaret ortamı sağlamaktadır.

sanalisci.com, kullanıcıların mevzuatla satışına izin verilen dijital hizmetlere ulaşabileceklerini sağlayan alıcı ve satıcıyı buluşturan bir sanal pazaryeri platformudur. Bu bağlamda, sanalisci.com, bu elektronik ortamı kullanan üyeler tarafından sağlanan içerikleri kontrol etmek, bu içerik ve içeriğe konu olan mal veya hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. sanalisci.com, bu sitede listelenen ürünlerin veya hizmetlerin sahibi veya satıcısı değildir

sanalisci.com site içeriğinde sunulan hizmetlerin içeriklerini değiştirebilme, üyelerin sisteme yüklediği hizmetlerin içeriklerini üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve son verme hakkını saklı tutar.

sanalisci.com bu hakkını üyeye özel bildirimde bulunmadan kullanabilir. Üyeler, sitenin öngördüğü değişiklikleri veya düzeltmeleri kısa süre içinde yerine getirmek zorundadırlar. sanalisci.com’nin öngördüğü değişiklikler veya düzeltmeler gerekli olduğu durumlarda site yöneticileri tarafından yapılabilir. sanalisci.com tarafından öngörülen değişiklikler zamanında yerine getirilmediği takdirde doğabilecek hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen kullanıcının yükümlülüğündedir.

Sitede kullanıcılar tarafından verilmiş linkler aracılığıyla erişilen hiçbir portaldan, dosyadan, içerikten, mesajlardan, web site linklerinden ve bu linkler aracılığıyla sunulan hiç bir hizmetten sanalisci.com sorumlu ve yükümlü değildir. Siteye üye olarak kullanıcılara reklam içerikli mesajlar göndermek, farklı linkler paylaşmak, profil açıklama sayfasında farklı website linkleri paylaşmak site kuralları gereği yasaktır. Bu tarz kullanıcılar tespit edildiği taktirde hesapları askıya alınacaktır.

sanalisci.com, kullanıcıların bilgilerini saklama, gerek olduğu durumlarda kullanma, ilgili kurumlarla veya kişilerle paylaşma hakkına sahiptir. kullanıcıları, üyelik kaydı esnasında belirttikleri kullanıcı bilgileri, üçüncü kişilerin telif hakkı, ticari unvanı yâda marka gibi haklarını ihlal etmemesi gerekmektedir. kullanıcıların bu hükme aykırı davranması sonucunda, sanalisci.com üyeden bu durumu düzeltmesini talep edebilir yâda üyeye bir bildirimde bulunmadan üyeliğini dondurabilir veya üyeliğe son verebilir. Bu durumun ihlalinde doğabilecek her türlü zarardan ilgili üye sorumludur.

sanalisci.com üyelerin, üyelik sözleşmesine, sitenin genel kurallarına ve ahlak kurallarına aykırı mesaj yâda içerik oluşturması durumunda ilgili mesajı ve içeriği erişimden kaldırma ve silme hakkına sahiptir. sanalisci.com bu içerik veya mesajı oluşturan üyeye herhangi bir özel bildirimde bulunmadan üyeliğini dondurabilme veya üyeliğine son verme hakkına sahiptir.
Her kullanıcı site üzerinde yaptığı tüm İşlemlerden ve oluşturduğu içeriklerden kendisi sorumludur. sanalisci.com dışında yapılan hiç bir işlemden sanalisci.com sorumlu değildir.

Kişisel bilgilerin sanalisci.com’nin bilgisi olmadan silinmesi, elimizde olmayan teknik sorunlar nedeniyle silinmesi, yetkisiz kişilerin eline geçmesi, izinsiz değiştirilmesinden doğacak mağduriyetlerden sanalisci.com sorumlu değildir.

sanalisci.com üzerinden başka özel veya tüzel kişilerin mülkiyet hakkının ihlali yapılarak görülen işlemlerden üyelerin kendileri sorumludur ve site tarafından sorumlu tutulamaz.
sanalisci.com üzerinden satılacak olan ve/veya satın alınacak olan tüm materyallerin lisans, etik ve ahlak dışı işlemlerinden sanalisci.com sorumlu değildir.

sanalisci.com üzerinden paylaşılan tüm materyallerin zararlı yazılım olması sorumluluğu bize ait değildir, site üzerinden yazarlı yazılımlar, hizmet ilanlarında link ve reklam içeren resimler, üye tarafından gönderilen spam içerikli mesajlar ve linklerin paylaşılması yasaktır. Tesbit edilenlerin kullanıcıların üyelelikleri süresiz iptal edilecektir.

sanalisci.com ve onun mobil uygulamlarında yer alan, tüm yazılar, hizmetler, iş ilanları, projeler, alıcı istekleri, teklifler, mesajlar herhangi bir garanti verilmeksizin “olduğu gibi” yayınlanmakta olup, yazıların doğruluğu sanalisci.com tarafından garanti edilmemektedir. sanalisci.com’da, hizmet ilanlarında, alıcı isteklerinde yer alan yazıların/bilgilerin olası yanlışlıklarından, eksikliklerinden ya da bu yazılara/bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan ve masraflardan sanalisci.com sorumlu değildir.

Alıcının satın almış olduğu hizmet kapsamı, satıcı tarafından belirlenen hizmetin açıklama kısmında verilmiştir ve bu hizmet açıklaması satış şartlarını ve koşullarını kapsamaktadır. Bu nedenle sanalisci.com; doğabilecek problemleri değerlendirmek için satıcının hizmet açıklamasını referans alacaktır.
Satıcıların teklif göndermiş olduğu projeler, alıcı istekleri, alıcı tarafından belirlenen açıklamalardaki hizmet şartları ve koşullarını kapsamaktadır. Bu nedenle site, doğabilecek problemleri değerlendirmek için alıcının alıcı istekleri kısmında belirlediği detaylar referans alacaktır.

Abonelik Paketleri:

Satıcıların satın aldıkları aylık yada yıllık abonelik paketine göre belirli sayıda iş ilanı göndermelerine izin, ilgili paket göre belirlenmiş komisyon ödemelerine izin verilir. Abonelik Paket detaylarına buradan ulaşın.

sanalisci.com satıcılara, içeriklerini kendilerinin belirlediği ürün ve/veya hizmetlerini satışa sunabilecekleri, alıcılara ise farklı kategorilerdeki bir çok sayıda ürün ve/veya hizmete ulaşabilecekleri ve istediklerini sipariş verebilecekleri bir platform sağlamaktadır.

Dikakte almakta yarar var ki; işbu Üyelik Sözleşmesi, sadece sanalisci ve Kullanıcı arasındaki hususları kapsamaktadır. Alıcılar ve Satıcılar arasındaki ilişki işbu Sözleşme’nin kapsamına girmemektedir. Alıcı ve satıcı arasından doğabilecek tüm yasal ve sosyal problemlerden, sorunlardan sanalisci.com sorumlu tutulamaz.

sanalisci.com kullanıcılara ait hizmetlerin ne zaman ve nasıl satılacağı konusunda bir garanti veremez.
sanalisci.com, kişisel bilgilerin ve sanalisci.com kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır.

sanalisci.com bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, sanalisci.com tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, sanalisci.com’un bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
Alıcı ve satıcıların sanalisci.com profil sayfasında ve ilanlarında benzer ve aynı içerikli sitelerin alan adlarını geçirmeleri, yine aynı şekilde bu sitelere ait linklerin verilmesi, site kuralları gereği yasaktır.

Bu tarz içeriklerin tesbit edilmesi halinde, ilgili içerik yayından kaldırılacak ve üye hesabı askıya alınacaktır.
sanalisci.com’da yapılacak tüm tasarım, altyapı, materyal değişiklik hakkını saklı tutar.

Tüm değişiklikler için önceden üyelerini bilgilendirme sorumluluğu taşımamaktadır. Abonelik paketleri ve komisyon oranı değişikliklerini abonelik sayfasından takip edebilirsiniz.

sanalisci.com sitede kayıtlı bulunan üyelerine, site ile ilgili bilgi mesajları gönderebilir. Üyeliğini sonlandırmak isteyen kullanıcılar, sanalisci.com Profil/Ayarlar/Hesabımı Sil sekmesi’den silme işlemini gerçekleştirebilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının internet sitesine ve mobil uygulamaya giriş yetkisi geri dönülmemek üzere iptal edilecektir.
Üyeler kullanıcı adı olarak telefon numarası yada e posta adresi kullanamaz, bu gibi durumlarda hesap askıya alınır.

Alıcı:
Alıcı üye, sitede sunulan hizmetlerin üyelik sözleşmesine, üyelik sözleşmesinin eklerine, yürürlükteki mevzuata, sitede belirlenen uyarı, bildirim ve açıklamalara, uygun olduğunu kabul eder. Alıcı üye satın aldığı hizmetin hukuki sorumluluğunun ve yükümlülüğünün kendisine ait olduğunu, sanalisci.com’un hiçbir koşul altında bu durumdan doğabilecek sorunlar ile ilgili doğrudan veya dolaylı bağlantısı olmadığını kabul eden gerçek kişi tacir veya tüzel kişi üyeyi ifade etmektedir.

Satıcı:
sanalisci.com ile yaptığı sözleşme kapsamında www.sanalisci.com’a üye olan ve www.sanalisci.com üzerinde oluşturduğu hesap üzerinden yayınladığı hizmet ilanları aracılığıyla farklı ürün ve/veya hizmetleri satışa sunan gerçek kişi tacir veya tüzel kişi üyeyi ifade etmektedir.

Hizmet:
Üye’nin işbu Üyelik Sözleşmesi içerisinde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmesini sağlamak amacıyla, sanalisci.com tarafından ortaya konulan uygulamaları ifade etmektedir.

Sanal Pazaryeri:
sanalisci.com’un, www.sanalisci.com üzerinde sanalisci.com kurallarına uygun olarak Satıcılar’a sağlamış olduğu sanal pazaryerinde, alıcı ve satıcıları buluşturan sanal alanı ifade eder.

www.sanalisci.com Sayfasının Mülkiyeti: İşbu Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen hizmetleri sağlamakta olduğu www.sanalisci.com alan adına sahip internet sitesinde, mobil uygulamalarında ve mobil sitelerinde bulunan ve sanalisci.com’a ait marka ve fikri haklar dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü fikri ve sınai mülkiyet hakkını ifade etmektedir.

Site veya www.sanalisci.com: www.sanalisci.com alan adlı web sitesi/mobil internet sitesi veya sanalisci.com mobil uygulamasını ifade etmektedir.

ALICI ÜYELERİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Alıcı üye satın aldığı hizmetin ödediği ücret karşılığında tamamlanmasını kabul eder.

Alıcı üye teklife sunduğu proje veya satın aldığı hizmet ile ilgili yürürlükteki düzenlemelere aykırı olmasından dolayı kaynaklanacak her türlü maddi ve manevi sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder.
Alıcı üye başarılı şekilde teslim aldığı hizmet bedelinin satıcıya aktarılması için hesabında beliren Onay butonuna tıklayarak onay vermelidir.
Alıcı üye, satıcı üye tarafından teslim edilen hizmeti kabul etmeme ve bu durumu www.sanalisci.com’a bildirme hakkına sahiptir.

Alıcı, satıcı tarafından tamamlanan ve teslim edilen hizmeti en geç 7 iş günü içersinde kabul etmeli veya reddetmelidir. Bu süre içersinde alıcılar tarafından kabul edilmeyen hizmetler en geç 7 iş gün içersinde sistem tarafından otomatik olarak kabul edildi olarak onaylarnır ve ücret satıcı hesabına aktarılır.

Alıcılar, hizmetin başlaması için tüm gerekli bilgileri mesaj panosu üzerinden (Projeyi Başlat) butonuna tıklayarak satıcıya göndermelidir. Yine aynı şekilde satıcılar da mesaj panosu üzerinden (Kabul Et) butonuna tıklayarak siparişi kabul etmelidir. Bu işlemlerin ardından sipariş başlamış olur. Eğer hiç bir şekilde hizmet satıcı tarafından başlatılmaz ise, ilgili hizmet iptal edilir ve hizmet ücret alıcıya iade edilir.

Alıcı üye, satıcı üye ile ilgili yaşadığı anlaşmazlıklardan dolayı www.sanalisci.com’dan herhangi bir tazminat talebinde bulunmayacağını kabul eder. Alıcı üyeler, site üzerinde satın aldıkları hizmetlerin veya kendi talep ettiği alıcı isteklerinin yapımı aşamasında yâda teslim sürecinde yaşanabilecek herhangi bir sorunda veya herhangi bir tarafın işbirliğinden vazgeçmesi gibi hallerde www.sanalisci.com’un hiçbir yükümlülüğü ve sorumluluğu olmayacağını ve doğabilecek zararlardan dolayı www.sanalisci.com’dan hiçbir durumda tazminat talep edemeyeceklerini kabul ederler.

Alıcı üyeler, işbu sözleşmede ve site içerisinde belirtilen kurallara veya yürürlükteki mevzuatlara aykırı davranması durumunda, www.sanalisci.com’nin uğradığı zararı tazmin edeceğini, eğer alıcı üyenin havuz hesabında parası bulunuyorsa www.sanalisci.com’nin ihtar ve ihbar şartı olmaksızın oluşan zararını bu bedelden tahsil edebileceğini beyan ve taahhüt eder.

Alcı üye, hizmetin yapımı esnasında veya hizmet tesliminden sonra işbu üyelik sözleşmesinde belirtilen sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklanan ve uzman üyeler tarafından talep edilen hak, alacak ve avukatlık ücreti gibi tüm masrafları karşılayacağını kabul eder. www.sanalisci.com, Satıcı üyeler tarafından açılan dava nedeniyle oluşabilecek avukatlık ücreti masrafları ile tazminat taleplerini alıcı üyeye rücu etme hakkını saklı tutar.

Kişisel, Kredi kartı ve/veya GSM numarası bilgilerinin, sanalisci.com’un kusuru olmaksızın üçüncü kişilerin eline geçmesi durumundan ve bu sebeple meydana gelecek zararlardan sanalisci.com sorumlu olmaz. Alıcı üye söz konusu durumu bildiğini ve sanalisci.com’un herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını kabul ve beyan eder.

Alıcı üye, hizmet ücreti tahsil edilirken kendisi tarafından sağlanan bilgilerin doğru olduğunu; kendisi tarafından sağlanan bilgilerin hatalı, yanlış veya eksik olmasından dolayı bankalar nezdinde doğacak anlaşmazlıklardan sanalisci.com’un herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını kabul ve beyan eder.

sanalisci.com’un HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER
– Her üye sunduğu site üzerinde yaptığı tüm İşlemlerden ve oluşturduğu içeriklerden kendisi sorumludur. sanalisci.com dışında yapılan hiç bir işlemden sanalisci.com sorumlu değildir.

– Kişisel bilgilerin www.sanalisci.com’nin bilgisi olmadan silinmesi, elimizde olmayan teknik sorunlar nedeniyle silinmesi, yetkisiz kişilerin eline geçmesi, izinsiz değiştirilmesinden doğacak mağduriyetlerden www.sanalisci.com sorumlu değildir.

-Site üzerinden başka özel veya tüzel kişilerin mülkiyet hakkının ihlali yapılarak görülen işlemlerden üyelerin kendileri sorumludur ve site tarafından sorumlu tutulamaz.

-Site üzerinden satılacak olan ve/veya satın alınacak olan tüm materyallerin lisans, etik ve ahlak dışı işlemlerinden www.sanalisci.com sorumlu değildir.

-Site üzerinden paylaşılan tüm materyallerin zararlı yazılım olması sorumluluğu bize ait değildir, site üzerinden yazarlı yazılımlar, hizmet ilanlarında link ve reklam içeren resimler, üye tarafından gönderilen spam içerikli mesajlar ve linklerin paylaşılması yasaktır. Tesbit edilenlerin üyelelikler süresiz iptal edilecektir.
Alıcı ve satıcı arasından doğabilecek tüm yasal ve sosyal problemlerden site sorumlu tutulamaz.

Site üzerinde uzman üyelere ait hizmetlerin ne zaman ve nasıl satılacağını sanalisci.com garanti etmez.
Şirketinizin ve iştiraklerinin kampanya, indirim, promosyon, reklam vb amaçlı uygulamaları hakkında bilgilendirilmek amacıyla tarafıma elektronik ileti, sms ve telemarketing bildirimleri gönderilmesi ile iletişime geçilmesine onay veriyorum.

Sanalisci.com işlemler için satıcılara fatura düzenlemektedir. Satıcılar tarafından sisteme girilen bilgilerin doğruluğundan sanalisci.com sorumlu değildir.

Türkiye vergi sistemine göre, kullanıcıların sanalisci.com’da yaptıkları işlemler sonucu vergi ödemeleri gereken durumlar doğabilir. Bu ve buna benzer durumlardan sanalisci.com sorumlu değildir. Doğabilecek tüm vergi yükümlülüklerin’den, ilgili hizmet satışını yapan üyeler sorumludur.

SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ
www.sanalisci.com tek taraflı olarak İşbu Üyelik sözleşmesini ve üyelik sözleşmesinin eklerini herhangi bir zamanda, sitenin ilgili bölümlerinde yayınlamak koşulu ile kısmen veya tamamen değiştirme hakkına sahiptir ayrıca site Kullanıcı Sözleşmesi, Gizlilik politikası hakkında üyelerini bilgilendirmeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir . Değişikliğe uğrayan maddeler sitede yayınladığı tarihten itibaren yürürlüğe girecektir. İşbu Üyelik Sözleşmesi üyelerin beyanları ile hiçbir şart altında değiştirilemez.

MÜCBİR SEBEPLER
Hukuken mücbir sebep olarak sayılan tüm durumlarda www.sanalisci.com, işbu Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen sorumluluklardan birini eksik veya geç ifa etme yâda ifa etmeme nedeniyle oluşabilecek hukuki ve cezai durumlardan sorumlu tutulamaz.

UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ
Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK vesair) uygulanacaktır.

Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
İş bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Trabzon Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

SÖZLEŞMENİN FESHİ
İşbu Üyelik Sözleşmesi, kullanıcının siteye üye olduğu andan itibaren geçerli sayılacaktır. Kullanıcının kendi isteği ile üyeliğine son vermesi veya site tarafından herhangi bir nedenle üyeliğinin sonlandırılmış olması ile birlikte sona erecektir.

Üyelerin işbu Üyelik Sözleşmesinin kurallarını ve aşağıda belirtilen halleri ihlal etmeleri durumunda www.sanalisci.com sözleşmeyi tek taraflı feshedebilecek ve bu nedenle www.sanalisci.com’nin uğradığı zararlar ilgili üyenin sorumluluğunda olacaktır.

– Üyenin, sitenin işleyişine herhangi bir yöntemle zarar verecek davranışlarda bulunması
– Üyenin, hesabını bir başka kişiye devretmesi ve üyeliğini üçüncü kişilerle paylaşması
– Üyelerin genel ahlak kurallarına ve üçüncü kişilerin haklarına aykırı davranışlarda bulunması
– Üyelerin ödeme işlemlerini site harici platformlardan gerçekleştirmesi.
Kep Adresi: tuncay.kececi@hs01.kep.tr

Ticaret Sicil No: 121914-5