Doğru e ticaret yazılımı nasıl seçilir

Doğru e ticaret yazılımı nasıl seçilir

Acık kaynak kodlu yazılım nedir?

İnternette bir cok acik kaynak kodlu yazılıma rastlamak mümkündür diğer bir değişle Open source yani üzerinde istediğiniz gibi değişiklikler yapabileceğiniz ücretsiz yazılımlardır.Fakat ne kadar ücretsiz desekte,bu tarz yazılımlar hakkında yeterli teknik bilgiye sahip değilseniz,harcama yapmaya hazır olmalısınız.

Doğru yazılımı nasıl seçmeli?

Öncelikle yapacağınız işin büyüklüğüne göre,doğru yazılım tercihini yapmanız yararınıza olacaktır. E-ticaret yazılımları arasında akla gelen en büyük e ticaret yazılımı Magento dur.Binlerce tema,eklenti seçeneği ile kendinize harkulade e-ticaret siteleri yapabilirsiniz. Magento ücretsiz bir yazılım olsada,bir uzmana kesinlikle ihtiyaç duyacaksınız. Opencart:Bir diğer açık kaynak kodlu e ticaret yazılımı opencart'dır,magento kadar gelişmemiş olmasada kolay kullanım seçenekleri ile kullanıcılarına bu alanda bir çok özellik sunmakta dır. Woocommerce:Kullanımı oldukça kolay olan bu eklenti sayesinde wordpress bloglarınızdan ürün satışı yapmanıza olanak saglamaktadır!Woocommerce e ticaret eklentisinin bir diğer avantajı,google tarafındab hızlı şekilde endekslenmesidir.Günümüzde bir çok site wordpress alt yapısına sahiptir.Eğer wordpress hakkında biraz bilginiz varsa,woocommerce sizin için iyi bir başlangıç olacaktır.

Hazır e-Ticaret yazılımları

Günümüzde bir çok yerli ve yabancı şirketler bu alanda kendi yazılımlarını piyasaya sunmaktadır yine bu alanda iyi bir şirketle çalışmak istiyorsanız,küçük bir araştırma yapmanız,şirketlerin referanslarına bakmanız yeterli olacaktır.Yerli yazılımların bir diğer avantajı ise,Yerel ödeme sistemleri kullanmaları dır.Fakat bu tür yazılımlara,her ay yada her yıl belirli bir ücret ödeyebilirsiniz.