İnternet üzerinden yeni bir işe başlamak

İnternet üzerinden yeni bir işe başlamak

Cem 28 yaşında ve internet üzerinden nasıl iş yapıldığını öğrenmek istiyor.Bu konuda farklı makaleler okuyor,başarı hikayeleri duyuyor. Malesef,online bir işe başlamak,pek kolay olmayacak gibi gözüküyor.Cem Plajda tatilini yapmadan önce,hiç bir detayı atlamaması gerektiğinin farkında.

Doğru Plan Yapmak:

Bir işe başlamadan önce,o iş için belirlenmiş bir yol haritası ve doğru bir plana sahip olmak,atılacak ilk adım olmalıdır. Acaba online bir işe başlamak Cem için uygun mu?Kim bilir bunca şeyin üstesin'den nasıl gelebilirim gibi sorular kafasında dolaşıyor! Üzülme Cem,şimdi sana harika fikirler vereceğiz!

İşte bir kaç motivasyon fikri:

Cem endişeli bir şekilde sadece tek bir pazara odaklanabileceğini ve orda takılıp kalacağını düşünüyor. Aslında online iş hayatımızda yer belirlemek oldukça önemlidir.Başlangıçta tek bir kategori belirlemek,örneğin sadece elektronik eşya satmak,en doğru karar olacaktır ve belirli bir süre bunun dışına çıkmamak en iyi fikirdir. Evet Cem kategoriyi belirledik,peki hepsi bu kadar mı? Tabiki hayır,dışarıda rakiplerinin neler yaptığı hakkında fikrin var mı?Uzun vadede seni neler bekliyor? Bu durumda google bize bu konuda gerekli bilgileri verebilir.Google keyword tool yani google anahtar kelime analize aracı... Örnegin bir marka markası seçin,ve bunu google anahtar kelime analiz aracına girin,çıkan verilere bir göz atın!Kelimenin aylık arama hacmi nedir? Eğer seçtiğiniz kelime aylık 50.000 ve 10.000 arası ise,bu kelime sizler için uygun olabilir.

Alan adı ve hosting:

Bir alan adı ve hosting hesabınız olmadan online bir işe başlamanız mümkün olmaz!Alan adı almak kolay bir iş fakat alan adını seçerken,yapacağınız iş ile ilgili kelimelerin,o alan adı içersinde geçmesine özen gösterin. Hosting etkenini göz ardı etmeyin,daha çok bölgenize yakın hosting firmaları ile anlaşın ve ayrıca vps yada dedicate opsiyonlarını da düşünün! Bugün cok ucuza bir hosting firmasıyla anlaşabilir ve sitenizi yayına verebilirsimiz.Fakat sitenizin hız performansı google üzerindeki sıralamanızı etkileyecektir.

Site Kurmak:

Cem site kurulumu hakkında biraz araştırma yaptı,artık bir çok şeyi biliyor.Wordpress'in bu konuda kendi ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacağını düşünüyor. Evet wordpress gerçekten harika bir platform ve bugün dünyada bulunan web sitelerin ℅29'u wordpress alt yapısına sahip. Evet wordpress ücretsiz bir yazılım olabilir ve mevcut temaları işinizde kullanmak biraz basit kaçabilir fakat bu konuda binlerce kaliteli e-ticaret temaları bulmanız mümkün hatta woocommerce e-ticaret eklentisi ile,sitenizde harikalar yaratabilirsiniz.Bunun yanında wordpress geliştiricilerinin sunduğu binlerce eklenti ile,sitenizi şekilden şekile sokabilir,onlarca farklı fonksiyon ekleyebilirsiniz.Bir diğer ayrıntı ise,seo yani arama motoru optimizasyonu!özellikle seo için üretilmiş harkulade eklentiler ör:seoyost,sitenizi en üst sıralara taşımanıza yardımcı olacaktır.Google wordpress içerikli websiteleri oldukça hızlı endexlemekte dir.

E-Posta Hizmeti:

Belki size garip gelebilir fakat e-posta ile yenilikler hakkında müşterilerinize bilgiler vermek oldukça etkilidir.Bu alanda MailChimp sizlere yardımcı olabilir.

 

İçerik:

Website içeriği sitenizin google üzerindeki konumunu belirleyecek en önemli etkenlerden bir diğeridir.Sitenizde yeni makaleler yayınlamanız,müşterilerinizin ilgisini çekecektir.

Seo:

Arama motoru entegrasyonu,sitenizi tüm major arama motorlarına eklemeniz,bu arama motorları tarafından sitenizin tanınmasına yardımcı olacaktır.Bunun yanında,kaliteli bir seo için,seo uzmanların'dan yardım alabilirsiniz. Cem artık çok mutlu!