En çok kazandıran freelance işler

Freelancer olarak yeni başlıyorsanız, en yüksek kazancı sağlayan işlere odaklanmak istemeniz gayet doğal bir süreçtir. Birçok yeni freelancer çalışan bu şekilde düşünüyor, sizce bu mantıklı, değil mi?

Ama bundan çok daha karmaşık bir durum var. Bir yeteneğin diğerlerinden daha yüksek bir talebe sahip olması veya daha iyi kazanç sağlaması, izlenecek en iyi yol olduğu anlamına gelmez.

Bazı makale yazarlarının 1000 kelimelik bir makale yazmak için 100 tl istemesinin bir nedeni var, diğerleri ise aynı iş için başka bir yerde 20 tl’ye yapabilirler.

İyi para kazanmak yetenek düzeyinize, deneyiminize ve iş kalitenize bağlıdır.

Bunu söyledikten sonra, nerede ne kadar kazanacağınızı bilmek ve hangi tür işlerin ve yeteneklerin daha çok gelir elde etmenizi sağlayacağını bilmek önemlidir, böylece belki yeni bir yetenek öğrenmeye başlayabilir veya gelecekteki bir serbes meslek kariyeri için plan yapabilirsiniz.

Serbest çalışarak istikrarlı bir gelir elde etmeyi düşünenler için bir kaç iş.

Programlama ve Yazılım Geliştirme

Programlama işleri, özellikle yazılım ve mobil uygulama geliştirme, freelancer çalışanlar için en yüksek ücret öder. İyi kodlayıcılara olan talep oldukça yüksektir. İyi bir gelir elde etmek istiyorsan kodlamayı öğrenmeye başla. Uygun kodlama becerilerini geliştirmek için öğrenmeye ve uygulamaya biraz para ve zaman yatırmanız gerekir.

Sosyal Video Pazarlama

Bu becerinin yüksek talep görmesi şaşırtıcı değil. Özellikle video içerik pazarlamasının yükselişi göz önüne alındığında. Tik Tok, İnstagram video ve YouTube gibi gelişen sosyal medya kanalları bu yeteneği gelecek yıllar boyunca güncel tutacak.

Video içeriği oluşturma, SEO için optimize etme ve kitleleri yeni fikirler ve pazarlama stratejileri ile yakalama konusunda yetenekliyseniz, bu beceri birçok müşteriyi size ulaştırmanıza yardımcı olacaktır.

İçerik Pazarlaması ve Yazımı

Freelancer yazarların ne kadar iyi çalıştığına dair kanıt bulmak için hiçbir yere gitmenize gerek yok. İşletmeler için blog oluşturma, yazma ve içerik pazarlama çalışmaları yaparak iyi kazanç sağlayabilirsin.

Her ne kadar herkes yetenekli bir makale yazarı olmasada, bu yolda başarı elde etmeniz için çok fazla yazmanız, okumanız ve pratik yapmanız gerekir. Daha da önemlisi, iyi para ödeyen harika makaleler yazmak için yaratıcı bir zihne ihtiyacınız olacak.

Grafik Tasarım

Infografik tasarım bu günlerde daha yüksek talep görüyor. Logo tasarımı, simge tasarımı ve illüstrasyonlar da oldukça iyi kazanç sağlıyor. Ancak, makale yazımında olduğu gibi, kaliteli bir grafik tasarımcı olmak için kendinizi geliştirmeniz gerekir.

Video Editörleri

YouTube, Facebook ve İnstagram gibi platformların sunduğu fırsatlar sayesinde serbest sektördeki video editörlerine olan talep son birkaç yılda artış gösterdi.

Video klipleri bir araya getirme ve harika video içeriği oluşturma konusunda iyiyseniz, bu, sizin için geleceğe yönelik harika bir kariyer olabilir.

Seslendirme

Sektöre yeni başlayan seslendirme sanatçıları için en sık sorulan sorulardan ikisi şunlardır: “Nasıl seslendirme sanatçısı olurum?” ve “Bir seslendirme sanatçısı ne kadar kazanıyor?”

Seslendirme fiyatları kişiden kişiye, yıldan yıla, projeden projeye, değişiklik gösterir. Ses sanatçılarına genellikle iş başına ödeme yapıldığını akılda tutmak da önemlidir. Bazı işler, bu projeyi tamamlamak için gereken özel çaba nedeniyle diğerlerinden daha fazla ödeme yapar. Eğer iyi bir ses tonunuz varsa, kaliteli bir mikrofon alarak bu işe ilk adımı atabilirsiniz. Tabi diğer işlerde olduğu gibi, seslendirme sanatçısı olmak iyi bir çalışma ve eğitim gerektirir.

Tags
Share

Benzer Konular

Yayın yok.